ЄС вирішив заборонити польоти своїх літаків над Білоруссю й не пускати білоруські літаки через свій авіапростір

Лідери 27 країн-членів Європейського Союзу на саміті у понеділок, 24 травня, ухвалили політичне рішення заборонити прольоти літаків із країн ЄС над Білоруссю й припинити авіасполучення білоруських авіакомпаній із територією Євросоюзу.

Про це йдеться в рішенні саміту ЄС, оприлюдненому речником президента Європейської ради Шарля Мішеля.

Зокрема, Європейська рада засудила затримання в Мінську співзасновника опозиційних білоруських Telegram-каналів Романа Протасевича та його дівчини, громадянки Росії Софії Сапеги. Лідери ЄС закликали негайно їх звільнити й гарантувати їм свободу пересування.

Крім того, Європейська рада звернулася до Ради ЄС із проханням підготувати додаткові санкції проти фізичних та юридичних осіб, причетних до затримання Проташевича й Сапеги.

Лідери ЄС також ухвалили політичне рішення “закликати всіх авіаперевізників, що базуються в ЄС, уникати прольоту над Білоруссю”, а також, через Раду ЄС, “заборонити проліт над ЄС білоруськими авіакомпаніями й заборонити доступ до аеропортів у ЄС рейсам, якими оперують ці авіакомпанії”.

Зазначимо, що рішення, ухвалені Європейською радою (тобто зібранням лідерів країн-членів ЄС), не набувають одразу чинності. Вони також повинні бути затверджені Радою Європейського Союзу (зібранням урядових представників країн-членів ЄС та євроінституцій).

Лукашенко показав Протасевича на відео

Раніше рішення про заборону польотів до і з Литви ухвалила Литва. Крім того, Велика Британія (яка не є членом ЄС) зобов’язала свої авіакомпанії уникати повітряного простору Білорусі та заборонила польоти в країні авіаперевізника Belavia.

А президент Володимир Зеленський під час наради доручив Кабінету Міністрів підготувати рішення про припинення авіасполучення між Україною та Білоруссю. Уряд розгляне це питання 25 травня.

MIXADVERT

ютос