Частину вакцини від коронавірусної хвороби, якою роблять щеплення в Україні, піддають утилізації

Частина вакцини від коронавірусної хвороби, якою роблять щеплення в Україні, піддають утилізації. Про це йдеться в статті Лікарі в Україні відмовляються вакцинуватися від COVID-19 – медики пояснили чому.

Як розповіла сайту “Сьогодні” інфекціоністка Чернівецької обласної лікарні Ольга Кобевко, утилізувати кілька доз доводиться через короткий термін зберігання.

“Вчора, наприклад, у нас утилізували шість доз вакцини. Флакон після відкриття можна зберігати не більше ніж шість годин. В одному флаконі – 10 доз, а вчора зробили щеплення 54 людям і залишки утилізували”, – розповіла інфекціоністка.

За її словами, ці залишки можна було б використати, щоб зробити щеплення чиновникам і, отже, підвищити довіру людей до препарату і вакцинації в цілому.

“Чиновники не хочуть бути прикладом для медиків, не хочуть брати відповідальність за якість вакцини… На ці шість доз можна було б вакцинуватися чиновникам, і вони б цим довели, що боятися нема чого. Цього не сталося, і вакцину просто викинули”, – говорить лікарка. Ользі вже зробили щеплення.

Як повідомляють, серед побічних дій вакцини від коронавірусної хвороби в Україні проявлялися температура і головний біль.

Нагадаємо, медики відмовляються від вакцинації в Україні не через якість препарату. Багато з них вже перехворіли і мають високий рівень антитіл, за якого вакцинація не рекомендується.

MIXADVERT

ютос