Що відбувається з пивоварним заводом Ріхтера?

Наразі прокуратура Києва вимагає через суд укладення охоронного договору з метою збереження даної споруди на вул.Кирилівська, 35.
Справа в тому, що завод Ріхтера внесено до списку архітектурних пам’яток місцевого значення ще у 1986 році. Адже побудований він у 1890-х роках за проектом Володимира Ніколаєва. Замовив будівництво купець другої гільдії Михайло Ріхтер. На сьогодні пивоварний завод Ріхтера є однією із найстаріших промислових садиб на Подолі.
Територія заводу розташована біля підніжжя гори Юрковиці, займає майже кутове положення між вулицями Фрунзе і Нижньоюрківської. Займає земельну ділянку по червоній лінії забудови вулиці Фрунзе. Ділянка неправильної прямокутної форми, її загальна площа становить 7.006 кв. м.
Головний корпус розташований у центрі садиби, довгим боком (57,0 м) спрямований вглиб ділянки, коротким (32,0 м) – звернений до вул. Фрунзе. Площа будівель головного корпусу становить 5.624 кв.м. Комплексна споруда головної будівлі сформувалася за кілька етапів – з 1870 по 1913рр.
До складу будівлі головного корпусу входить 6 частин: сушильна башта, солодовня, варильня, льодовня, склад та котельня. Кожна з функціональних частин зберегла особливості первісного планувально-просторового рішення.
Комерційна структура, яка зараз є власником пам’ятки архітектури, не вживає заходи щодо її збереження.
Охоронний договір, в якому було б чітко регламентовано режим використання пам’ятки та відповідальність за порушення такого режиму, види і терміни виконання реставраційних, консерваційних, ремонтних робіт, на даний час не укладено.
Наразі споруди заводу Ріхтеру у незадовільному стані, мають ознаки руйнування і потребують проведення комплексу заходів по збереженню.
Минулого року і мережі неодноразово публікувалися фото можливих проектів реконструкції та перетворення пивоварного заводу Ріхтера на громадський простір. Але, як бачимо, нічого не змінилося.
Дуже сподіваємося, що дану споруду таки встигнуть врятувати та перетворити на привабливий, корисний для міста і його жителів проект.

MIXADVERT

ютос