Заборона каналів та соцмереж РФ: експерт розповів, як це вплинуло на ситуацію на Донбасі  

Заборона російських телеканалів та соціальних мереж значно зменшила вплив пропаганди на Донбасі. Про це заявив аналітик ГО «Сильні громади» Денис Бігунов, повідомляє Укрінформ.

За його словами, вплив російської пропаганди цього року і впродовж останніх 5 років зменшується. Цьому значною мірою сприяло те, що на останніх виборах проросійські політичні сили хоча й здобули відносну більшість, але ніде не отримали одноосібну владу.

«Зменшенню впливу російської пропаганди сприяє розвиток мобільної інфраструктури, як то месенджери, телеграм-канали, і значно зменшилася роль ефірного телебачення. Велику роль зіграла також заборона російських соцмереж та федеральних телеканалів в Україні. Зараз усі перейшли у Facebook і ситуація у групах там уже не така, яка була навіть 3-4 роки тому. Посилилась також стійкість місцевих луганських і донецьких ЗМІ на підконтрольних територіях за рахунок західних грантів, а також відбулася демонополізація політичного середовища Донбасу від проросійських сил, які втратили монополію на останніх місцевих виборах», — зазначив Бігунов.

На його думку, велику роль у зменшенні впливу російської пропаганди на Донбасі відіграє активна діяльність міжнародних організацій і західні фінансові вливання в регіон.

«Великим фактором є активна діяльність міжнародних організацій на Донбасі донорського, економічного, гуманітарного, інфраструктурного напрямків. Люди це бачить, і це руйнує тези російської пропаганди, що Америка винна в тому, що тут відбувається війна. Люди з окупованих територій, перетинаючи лінію зіткнення, бачать ЦНАПи, які побудовано за рахунок західної допомоги, дороги, які тут будуються, бачать свободу дій і нормальні державні інститути. Тобто саме життя знижує ефективність діяльності російської пропаганди», — наголосив експерт.

MIXADVERT