Всеукраїнський пленер «Без меж» рекламує Запоріжжя

Як повідомляють представники ГО «Лідерство. Молодь. Новацій», з 24 по 29 вересня   у Запоріжжі проходив всеукраїнський  пленер «Без меж».

Мета заходу – показати Запоріжжя, як рекреаційно-привабливий регіон України.

До участі   пленеру  були запрошені молоді та провідні художники, викладачі освітніх художніх закладів  з різних міст України: Києва,  Жовті Води, Чернігова, Харкова, Слов’янська, Запоріжжя.

Протягом пленеру   кожен художник написав майже десяток  етюдів  з чудовими ландшафтами  легендарного острова Хортиця, а для вихованців художніх шкіл Запоріжжя були проведені майстеркласи пленерного живопису.

Анастасія  Костенко, учасниця  пленеру  ( Слов’янськ ,Донецька обл.): « Я ще тільки навчаюсь в художній школі,  сюди приїхати запропонував мій вчитель Олександр Чорний.  Для мене це перший пленер, де я моду працювати кілька днів поруч з професіоналами. Я рада, що вони допомагають мені писати етюди, показують нову техніку, підказують і розказують свої таємниці.  За тиждень я пройшла більшу школу, ніж на звичайному навчанні. Це була ля мене дуже плідна школа з яскравими враженнями ».

Василь Легкий, викладач  Національної художньої академії України, учасник пленеру( Київ): « Я вперше в Запоріжжі.  У моєї уві   воно  завжди було сіре індустріальне русифіковане бездуховне місто. Але коли ми працювали біля музею «Козацька січ» я побачив, що  запоріжці  цікавляться мистецтвом, з повагою відносяться  до роботи художників. Приємно було працювати з місцевими  дітьми – вони мають потенціал, який треба постійно розвивати»

Ярослав Милосердний, член Спілки художників України, учасник пленеру (м. Жовті Води): «  Я вражений красою Хортиці: ці глибокі байраки,  суворі скелі,   могутній Дніпро. Не дарма тут зупинились  запорожці.  Добре, що відродилась історія козацтва на Хортиці –  саме тут її  серце.   На острів хочеться повернутися  і  щось знову писати, писати і писати».

Пленерні роботи  були  передані  до музейних фондів Національного заповідника «Хортиця»   та   Донецькому обласному художньому музею (м. Дружківка).

Захід походив за сприянням   Міністерства молоді і спорту України.

MIXADVERT

ютос