парламент за одну сесію прийняв 7000(СІМ ТИСЯЧ) законів

Я досить часто задумуюсь над практичними проблемами законотворчої діяльності і реалізаціі юридичних норм.
В країні , де Голова Верховної Ради з гордістю заявляє,що наш парламент за одну сесію прийняв 7000(СІМ ТИСЯЧ) законів є очевидним те,що абсолютна їх більшість з’являється на світ мертвонародженими.
Офіційний закон буде жити лише тоді,коли він буде відповідати ментальності людей і задовольняти їх практичні потреби.
В іншому випадку люди їх на кожному кроці будуть ігнорувати і намагатись обходити , у зв’язку з чим вони залишаться просто стосами нікому непотрібної макулатури.
Це породжує правовий нігілізм і суспільно-політичну нестабільність,що у свою чергу суттєво підриває економічні основи і обороноздатність нашої держави ,а також негативно впливає на рівень довіри до її вищих посадових осіб.
Україні терміново потрібна політико-правова реформа.
Її суть має полягати не лише у зміні законів,а і в процедурі їх підготовки і прийняття.
Закон зможе виконувати своє пряме призначення лише тоді, коли він буде зберігати практичний зв’язок із суспільством і задовольняти його практичні потреби.
Позитивним прикладом для наслідування може служити англо-саксонська система права,де місцеві юристи не знайомі з проблемами «мертвих» юридичних норм і досить швидко усувають між ними колізії.
Украінські політики мають змінити офіційну правову систему так,щоб вона відповідала вимогам часу і практичним потребам людей.
Після цього можна буде розраховувати і на встановлення в країні справедливого правового порядку, і на забезпечення суспільно-політичної стабільності, і на припинення війни, і на захист власності громадян від рейдерства та інших протиправних посягань.
Коли в Україні з’явиться правосуддя і запанує закон і порядок,тоді наші громадяни будуть хотіти залишатись жити і працювати у власній країні і у них уже не буде потреби виїзджати на постійне місце проживання за кордон.
Для того щоб усе це здійснити ,потрібно зламати існуючі стереотипи і по іншому організувати нашу систему державноі влади і управління.
По суті тут потрібно здійснити справжню революцію,але для цього потрібно щоб у Президента України і більшості парламентарів була політична воля,концептуальне бачення основних реформ і обовязково широка загальнонародна підтримка.

MIXADVERT