долю Відня мають вирішувати австрійці

Обговорювали сьогодні з сином проблему (скоріше- ситуацію), яка має відношення і до України.

Ви будете здивовані, але близько 30% (570 000) людей, які живуть у Відні, не мають громадянства Австрії.

Так, зважаючи на велику кількість іноземців, які платять податки але не мають громадянства, у Відні ініційована дискусія, чи варто їм надавати право голосу на муніципальних виборах (земельних і національних). До 6 жовтня йде голосування.

Син каже, що до нього теж зверталися підтримати позицію тих, хто хоче отримати муніципальне виборче право. Він відмовився, оскільки ще не має своєї позиції з цього приводу і схильний все- таки вважати, що долю Відня мають вирішувати австрійці.

Особисто я категорично проти, аби частка людей виборчого віку, які проживають у Відні (Києві, тощо), але виключена з виборів до муніципальної ради через своє громадянство, мала право голосу.

У Відні наприклад проживає велика діаспора мусульман з Боснії і Герцеговини, і я вважаю, що перетворювати Відень на Сараєво не варто.

Голосування ще не відбулося, але загалом більшість австрійців теж вважають, що їх країна не прохідний двір, а право на проживання і право на роботу не має нічого спільного з громадянством, якщо особа не інтегрована в культуру і традиції держави, не знає мови, тощо.

Україні потрібно щось робити не тільки із своїм законодавством, а й з корупцією у сегменті надання громадянства.

Volodimir Bondal

MIXADVERT