Чому мою дитину змушують вивчати російську мову?

Звертаюсь до інтернет-спільноти, бо звернення до Міністерства освіти та науки України не дало результату. Прошу Вашої підтримки та допомоги.
Мою дитину змушують вивчати російську мову. Зверталися до директора школи, на батьківських зборах під час голосування вісім батьків підтримало відміну російської мови. Проте дирекція школи ігнорує письмове звернення батьків, наводить відмовки та затягує час, аби не виконати прохання батьків, які є учасниками навчально-виховного процесу і мають право обирати навчальний план своїм дітям.
Я не проти російської мови, у кожного свої причини вивчати її. Але я проти того, щоб нам силоміць нав’язували вивчення мови, яка не є державною, не є міжнародною мовою.

Складається враження, що вивченням іноземної мови, а російська мова, на мою думку, – це іноземна мова, українська система освіти занепокоєна більше, ніж якістю знань державної української мови.

Хочу запитати у міністра освіти і науки України.
Пані Лілія, чому саме в місті Обухові Київської області діти ПОВИННІ вивчати російську мову, ці учні чимось відрізняються від дітей Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської області тощо? Ви ж розумієте, що вивчення російської мови – це більше бажання дирекції та вчителів, ніж батьків.

Не розумію, чому така дискримінація?

Звертаюсь, до президента України і прем’єр міністра України!
Шановний Петре Олексійовичу і Володимире Борисовичу, ви багато разів наголошували, що нація, яка не знає своєї мови, приречена на зникнення. Невже, щоб не вчити російську, ми повинні переїхати у західні області нашої країни?
У країні нещодавно була проведена декомунізація, знесені пам’ятники тоталітарної доби. Може, варто і в школі провести декомунізацію і очистити школу від традицій радянської епохи?

До допису додаю лист-відповідь, точніше лист-відписку, на моє звернення до МОНУ.

Даринка Ярошенко

MIXADVERT

ютос

Be the first to comment

Leave a Reply