Білорусь: вибори відбулися-хто переміг не оголошено, народ вийшов на вулиці

 

Президентські вибори в Білорусі відбулися.  Хто переміг не оголошено, народ  вийшов на вулиці. Оголошено два протилежних екзикполи. Деякі джерела повідомили, що  Президент Лукашенко залишив країну. Прямий ефір Белсату транслює події на вулицях Мінська та повідомлення з областей. Основні протести та зіткнення проходять в Мінську. Інтернет не працює, є перебої з телефонним зв’язком.

Повідомлення з Белсату: Світлана Тихановська, домогосподарка-опонент  Лукашенка заявила дослівно – «я не лідер, а лише інструмент». Заява трохи дивна. Навіщо було міняти кухню на  політику?

Міліція в Мінську  застосовує гумові кулі, сльозогінний газ та світло шумові гранати. Йдуть повідомлення про поранених та затриманих. В Мінську певна частина протестантів йде по домівках. Що буде зранку та завтра вдень точно невідомо. Протести носять, на перший погляд, стихійний характер, а як то насправді невідомо. Протестантів тисячі, але протестують не всі. На вулицях багато червоно-білих національних прапорів.

Після другої години ночі на вулицях ще людно.  Пряма трансляція час від часу переривається. Мова йде про продовження протестів вдень.  В 02:30 трасляція з Белсату в мережі Фейсбук припинилася.

У той же час, МВС Білорусі проводить екстрене засідання оперативного штабу в зв’язку з протестами. Про це повідомляє NEXTA Live.

 

Нагадаємо, в Білорусі проходять масові протести після того, як стало відомо, що за попередніми результатами вибори виграв діючий президент Олександр Лукашенко.

 

Правоохоронці затримують учасників протесту, деякі медіа блокують на території країни. В країні перестали працювати сайти – ні tut.by, belta.by, ні навіть сайт ЦВК. У Мінську також не працюють Яндекс.Таксі і Убер.

MIXADVERT