існує реальна проблема невиконання судових рішень

В Україні існує реальна проблема невиконання судових рішень незважаючи на те,що за невиконання рішення суду винні особи мають нести кримінальну відповідальність за ст.382 КК України.
В переважній більшості випадків правоохоронні , в тому числі і новостворені антикорупційні органи,ігнорують звернення громадян,які звертаються до них із скаргами на невиконання судових рішень.
Олег Березюк: існує реальна проблема невиконання судових рішень

Ось один із таких випадків.

Особа звернулась з позовом до суду і просила визнати протиправними дії посадових осіб Новосілківської сільської ради, Вишгородського району, Київської області і зобов’язати їх вчинити певні дії.
Тут мова йде про дуже простий судовий спір.
Позивач просить Новосільківську сільську раду змінити цільове призначення садового будинку і перевести його у житловий фонд.
Посадові особи цього органу місцевого самоврядування відмовляються вчиняти такі дії і відверто ігнорують Постанову КМУ номер 321 від 29 квітня 2015 року, якою визначено порядок переведення садових будинків у житловий фонд.
Вишгородський районний суд Київської області ,розглянувши матеріали справи, виносить рішення на користь позивача і зобов’язує Новосільківську сільську раду вчинити певні дії.
Рішення суду першої інстанції підтримав і Київський апеляційний адміністративний суд.
Разом з тим відповідач відмовляється виконувати рішення суду,що змушує позивача звернутись до правоохоронних органів і вимагати притягнення посадових осіб Новосілківської сільської ради до кримінальної відповідальності за невиконання рішення суду за ст 382 КК України.
Незважаючи на наявність закінченого складу злочину Вишгородський відділ поліціі вперто не хоче розслідувати цю справу.
Ця історія триває уже протягом 4 років і її логічного завершення покищо не видно.
«Реформовані»поліція і прокуратура проявляють повну бездіяльність у цій справі. Жодної реакції немає і від широко розрекламованого новоствореного антикорупційного НАБУ.
Це приклад із дуже простої судовоі справи і можна собі лише уявити,що відбувається там де йдуть серйозні майнові спори.
Разом з тим останнім часом ЗМІ поширюють інформацію лише про корупцію в судах.
На прикладі цієї справи можна побачити, що суди, це ті органи державної влади, які ще хоч якось виконують покладені на них обов’язки, але якщо суспільство і надалі буде проявляти пасивність і мовчки спостерігати за тим ,що роблять наші нинішні горе- реформатори,то вони доб’ють і судову систему.

Ніхто не заперечує, що і в судах є корупція, але там її значно менше ніж в інших органах державної влади.
Очевидно , що головною причиною того , що відбувається в Україні є корупція і без її подолання неможливо змінити життя людей на краще.
Сьогодні також уже стало очевидним і те, що нинішній Президент України і Верховна Рада не виправдали наданий їм кредит довіри , а тому розраховувати на якісь позитивні зміни можна буде лише після дострокових парламентських і президентських виборів та повного перезавантаження влади.
Олег Березюк, директор Інституту глобальної політики і права.

MIXADVERT

ютос