Поранених і вбитих виносять за будь-яку ціну. Ми порушили цей закон, – Олексій Арестович

Куди дрейфують Збройні сили при Зеленському і Хомчаку? В розвал, дезорганізацію і деморалізацію?
Олексій Арестович. Фото: Главком.Олексій Арестович. Фото: Главком.

“Усі біди від об’єктивної реальності. А вона така, що ми маємо в історії з солдатом, якого залишили на нейтральній смузі, одну з найчорніших сторінок цієї війни. Справжня ганьба”, – пише військовий експерт Олексій Арестович на своїй сторінці у соцмережі “Фейсбук”, передають Патріоти України, та продовжує:

“У послідовній серії епізодів, які там відбулися, було зроблено неправильно все, що можна, і ще кілька неправильностей придумали спеціально для нього. Розвал управління у бригаді.

Потім ми довго брехали про те, як було, щоб відмазатися від розвалу. Потім туди з’їздив головнокомандувач ЗСУ. І, підозрюю, сам організував евакуацію. І збрехали публічно ще раз про те, що все під контролем.

У результаті цієї організації, чи то поранений, чи то вже мертвий солдат, лежав на нейтральній смузі. Чотири дні. А потім нас смачно ткнули носом в реальність.

Скільки не говори про монтаж і навмисне створення вражень з боку інформаційних служб противника, ні бардак, що відбувається в нагрудній камері, ні факт чотирьох днів, цим не заговориш. І тим більше не заговориш нашої брехні.

Чому немає оцінок подій від ОБСЄ? Якщо реально був режим “тиші”, ОБСЄ перші повинні були б підтвердити його порушення росіянами.

Що відбувається в Збройних силах? Чотири доби не могли організувати нормальну евакуацію, провалили дві спроби, брехали і дезінформували.

Що відбувається у військово-політичному управлінні державою? Пряме втручання двох головнокомандувачів не тільки не змінило ситуації – воно її погіршило.

Що відбувається в головах? У совісті? Логіка і етика військової служби передбачає, що своїх поранених і убитих виносять за будь-яку ціну.

У кожній армії світу є не один, не два і не три епізоди, в яких, для того, щоб винести не те що поранених – просто тіла, гинули нові солдати. Але виносили. Це – закон, який не обговорюється.

Якщо так не чинити, не повертати своїх, ніхто більше не піде. Закон цей має таку силу, що ні конкретна ситуація, ніякі міжнародні договори, жодна обставина у світі, не може служити виправданням для його порушення.

Ми – порушили. Що відбувається у Корпусі морської піхоти? І я повторюю своє питання – куди дрейфують Збройні сили при Зеленському і Хомчаку? В розвал, дезорганізацію і деморалізацію?”.

MIXADVERT