Миргород збирає українських геральдистів

1 липня в Миргороді розпочинає свою роботу ХХХV зліт геральдистів України. Традицію проводити його в червні або в кінці травня зруйнував нинішній карантин. Та карантини для геральдики не є перешкодою. В радянські часи такий карантин в 1917 році геральдиці влаштували більшовики-комуністи. Відлига для гкральдики настала лише  в 60-ті роки минулого століття.

Рух геральдичних зльотів було започатковано в СРСР в 1987 році під егідою ВЦРПС. Його ініціаторами були Ігор Сметанніков та Володимир Сержан. Українські зльоти започатковані з здобуттям  Україною незалежності з ініціативи кропивничанина Анатолія Авдєєва. Перший зліт пройшов у вересні 1992 року в тодішньому Кіровограді, а нині Кропивницькому. Геральдична ініціатива прижилася, ще мабуть тому, що перший зліт був освячений Українською автокефальною православною  церквою.

На жаль, ще немає повного ладу в українській геральдичній справі, але вона жива і розвивається завдяки геральдистам – колекціонерам, розробникам гербів та дослідникам історичної геральдики. Саме вони вже майже тридцять років, як волонтери роблять титанічну працю по відродженню та розвитку геральдики в Україні. На часі вже створити і солідну державну установу, як то є у багатьох країнах світу.

MIXADVERT