Без Києва і Русі-України Росії немає. І вони хочуть завоювати…

За період влади Путіна Росія настільки “перезарядилася” сталінсько-брежнєвськими-романівськими ідеологемами імперськості, реваншизму, національної вивищеності, що переповнена ними масова свідомість, посилювана телеканалами і пропагандою не може не діяти, не може не реваншувати на практиці.

Повернення назад немає, мільйони агресивних слів не дезавіюються.
Як вимолював-вимагав один з імпершовіністів на мітингу у Москві: “Путін – ми ждьом пріказа! Отдай пріказ!”. Скоріше всього він і поїхав в Лугандонб.

Але. Росія з такою владою і такими ідеологемами не може бути без війни. Росія перенасичена внутрішньо заплідненими очіваннями “Ми можєм повторіть”, “На Кієв!”.
І ми перші на її шляху. Без нас, у цих заданих імперськими царськими та комуністичними історіографіями координатах Росії немає. Без Києва і Русі-України Росії немає. І вони хочуть завоювати не тільки територію і матеріальну базу, не тільки населення як робочу силу і перетворювати далі українців на русских, вони хочуть забрати собі не свою історію.

Перед путінською Росією є дилема – або війна, або перезаснування Росії. А, отже, перезаснування своєї історії як Московського царства – спадкоємника Золотої орди.
Не войовнича, не загарбницька, не ворожа до сусідів Росія можлива як країна, яка усвідомить себе євразійською демократичною конфедерацією (якщо на це погодяться народи-автохтони, котрі входять в цю міні-імперію сьогодні).

Але є Путін із його маячними ідеями поновити СССР, є переповнені імперським духом і нафтогазо доларами “нові еліти” у Кремлі, є “народні маси”, які проголодніли без експлуатації “республік радянських” і “соціалістічєского лагєря”, є атомні бомби, ракети і танкові колони, які чекають “пріказа”.
І є пята колона в Україні.

Сергій Жижко

MIXADVERT