Програма “Український донецький куркуль” і про НАТО – П.Жебрівський.

30 відсотків мешканців Донецької області є прихильниками вступу України до НАТО. Це втричі більше, аніж у Луганській області, де за це виступає 10 відсотків населення.

Такі дані соцопитування оприлюднив Фонд демократичних ініціатив імені Ілька Кучеріва.

До того ж, у Донецькій області, за даними соціологів, 32 відсотки населення підтримують вступ України до ЄС (для порівняння: у Луганській області – 14%). І майже кожен третій мешканець Донеччини (29%) позитивно сприймає ідею введення візового режиму з Росією (на Луганщині відповідно – 10 %).

Такі цифри наочно ілюструють той поступ, який зробила Донеччина до віднайдення своєї проєвропейської сутності. Але заспокоюватися не варто. Результати того ж таки опитування свідчать, що 81 відсоток жителів Донбасу ніколи не бували у країнах Європейського Союзу (тих, хто хоч раз бував у ЄС трохи більше на Донеччині, аніж на Луганщині – 24 та 15 відсотків відповідно). І значна кількість людей (17% у Луганській та 16% у Донецькій областях) ще й досі вірять в те, що якісь військові союзи з Росією та колишніми країнами СНД можуть гарантувати безпеку Україні.

Я і моя команда працюємо над тим, щоб дати людям можливість стати заможними та самодостатніми, щоб вони могли подорожувати, щоб на власні очі могли побачити, який широкий світ, як живуть люди і куди варто рухатися Україні. Програма “Український донецький куркуль”, яку ми впроваджуємо, – одна із засадничих. Створення класу заможних людей, здатних взяти відповідальність за власне життя у свої руки – першочергова задача й водночас – наша стратегічна мета. Вільна, самодостатня людина ані своєю гідністю, ані країною не гендлюватиме, ярма – ні братнього, ні ворожого – накинути собі на шию не дасть.

Павло Жебрівський

 

MIXADVERT

Be the first to comment

Leave a Reply