Обласний водогін «якось дуже непрозоро» освоює кошти, – очільник Кіровоградщини

Голова ОДА розпорядився провести перевірку використання інвестиційних коштів обласним підприємством «Дніпро-Кіровоград».

Буде й розслідування за фактами його діяльності, але це, на думку Андрія Балоня, вже питання правоохоронних органів.

Андрій Балонь, фото - пресслужба Кіровоградської ОДА
Андрій Балонь, фото – пресслужба Кіровоградської ОДА

– Значна сума інвестиційних коштів якось дуже непрозоро освоюється і, зрештою, люди не бачать покращення якості води. П’ять років минуло, тому треба вже давати якісь певні пояснення, – цитує посадовця видання.

Зазначається також, що до перевірки залучать апарат обласної ради, яка є власником комунального підприємства, та затверджує його керівника.

Нагадаємо, коштом кредиту Світового банку загальним обсягом більше 44 мільйонів доларів проводились ремонтні роботи на двох водоводах у Кропивницькому. Згідно поясненням гендиректора обласного підприємства «Дніпро-Кіровоград», кредит розподілено також на наступні позиції: незалежний консультант, який контролює використання коштів на вимогу Світового банку, реконструкція очисних споруд у Світловодську, водопровідних насосних станцій у чотирьох містах області, каналізаційних наососних станцій та очисних споруд в Кропивницькому, придбання 31 одиниць автотехніки та лабораторного обладнання, автоматизація систем. Проєкт стартував у 2014-му, про його фінальну стадію відзвітували в серпні 2018.

Тиждень тому стало відомо, що Національною комісією з питань регулювання енергетики та комунальних тарифів (НКРЕКП) оприлюднений проєкт постанови, згідно якому тариф на водопостачання та водовідведення для Кропивницького та області пропонується встановити на рівні 37,14 грн. за кубометр. Серед причин чергового здорожчання керівник обласного підприємства називає зокрема малу кількість населення Кіровоградщини та кредит Світового банку, який віддаватимуть ще 12 років.

труби

Також повідомлялося, що у справі про зухвалу крадіжку кількасот метрів чавунних труб очисної споруди обласного водогону в Кропивницькому немає ні винних, ні потерпілих, «покази» посадовців різних відомств з цього приводу не збігаються, а обласний водогін на Кіровоградщині продає труби на мільйон та отримує дотації з бюджету.

MIXADVERT

ютос