Державний бюджет України у січні недоотримав 24,5% доходів.

За даними Міністерства фінансів, минулого місяця доходи загального фонду сягнули 42,6 млрд грн. Це на 13,8 млрд грн. менше, ніж було заплановано.

Причинами недовиконання вказано зміни макроекономічних показників порівняно із прогнозом Кабміну, який підготували у жовтні 2019 року. Зокрема, міцніша гривня та нижчий обсяг імпорту і дешевший газ.

Доходи від податків та зборів виявились на 5,9 млрд грн. меншими, ніж очікувалось через низькі надходження від акцизу (менше на 2,2 млрд). Це пов’язують зі спадом виробництва та реалізацією продукції, з якої виплатили акциз.

Також фактором зниження податкових доходів стало зменшення на 2,4 млрд грн рентних платежів через зменшення декларування з рентної плати за природний газ у зв’язку зі зменшенням ціни на газ і невиконання планового видобування газу.

Від ПДФО надійшло на 0,24 млрд менше, а від ПДВ (з урахуванням відшкодування) – на 2,5 млрд нижче.

Окрім того, доходи бюджету від зборів митної служби у січні стали на 7,9 млрд менші, ніж очікувалось.

Відзначимо, що в 2019 році українці задекларували на 39% більше, ніж за попередній рік. А великий бізнес в минулому році заплатив 62,6 млрд гривень єдиного соціального внеску, що на 19% більше, ніж в 2018 році.

Нагадаємо, в Україні можуть в кілька разів збільшити податок на доходи фізосіб для осіб, які отримують від 10 мінімальних зарплат. Раніше в ДФС роз’яснили, як повернути помилково сплачені податки.

MIXADVERT

ютос