НАДПОРІЖЖЯ В ЗАПОРІЖЖІ

Сьогодні на Хортиці у Свято-Покровській церкві о 13 годині Музей Хреста  презентує нову виставку – новий концепт «Хрести України: Надпоріжжя». Це – Дніпропетровщина і місто Дніпро. Через надзвичайно велику кількість експонатів концепту (1196) на Хортиці буде представлена перша частина – майже 500. Сподіваємось, що незабаром зможемо показати запорожцям і гостям міста ще й другу половину.

 

 

 

 

 

 

Що зможуть побачити люди? Знахідки з околиць визначних об’єктів у м. Дніпро – Новобогородицької фортеці й Ігренського півострову. В тому числі унікальні кістяні предмети – хрестик й іконку. А ще – бурштиновий хрестик.

 

І багато різних інших хрестів, в тому числі багато українських чоловічих і жіночих XVII–XVIII століть.

 

Багато дуже цікавих хрестиків з Новомосковського району. В тому числі – десяток запорозьких і рідкісна жіноча нагрудна прикраса – хрест «Яблуневий Спас» із різнокольоровими скляними вставочками.

А ще – Нікопольщина. Хрестики і частинки хрестів-мощовиків за нашої землі, які побутували від ХІ до XV віків. І дуже рідкісний кістяний паломницький хрестик другої половини ХІХ століття з майстерень Києво-Печерської Лаври. І українські жіночі хрестики-прикраси із скляними вставочками.

А ще … Варто побачити самим. Багато експонатів, які пояснюють сторінки етнічної історії наших земель. Виставка триватиме до 10 листопада.

Спільний проект Національного заповідника «Хортиця» і Громадського історико-етнографічного ставрографічного Музею Хреста, здійснений за підтримки програми міського голови м. Дніпро Бориса Філатова – своєрідний подарунок Запоріжжю, його мешканцям і гостям на свято Покрови пресвятої Богородиці і День міста Запоріжжя.

Ласкаво просимо на Хортицю! І – з святами!

 

Віктор Векленко,

Директор Музею Хреста

MIXADVERT

ютос