Чому майбутній «Закон» узурпаційний, у разі його ухвалення?

Узурпація Києва: законопроект «про столицю» нівелює місцеве самоврядування.

На минулому тижні представники «Слуги народу» презентували законопроект «Про столицю». Якщо не заглиблюватись в текст, то ніби й нічого. Київ не мав оновленого Закону вже давно. Проте, перший огляд запропонованого проекту повертає до жорсткої реальності останніх місяців України. Концентрація влади в одних руках продовжується, а цей раз в столиці.

Чому майбутній «Закон» узурпаційний, у разі його ухвалення?
1. Головою КМДА більше не буде обраний киянами мер столиці. Це буде окремий чиновник призначуваний президентом.
Головними функціями цього чиновника будуть: контроль за діяльністю органів місцевого самоврядування в Києві та у разі необхідності – СКАСУВАННЯ будь-яких рішень міського голови.
Отже, відтепер над місцевим самоврядуванням може стати чиновник, який відноситься до вертикалі Офісу президента, який по суті, при необхідності зупинятиме рішеня Київради і мера міста.

2. Повертаються районні ради.
З одної сторони це добре. З іншої, межі районів формувати буде не Киіврада (делеговані киянами депутати), а Верховна Рада. Райони стануть адміністративно-територіальними одиницями загальнодержавного масштабу.
А це вже далеко не міський рівень. Таким чином районні ради перетворюють на так звані «квазігромади» в місті. Тобто руйнується цілісна система місцевого самоврядування в Києві.

Для Києва це означає, що Банкова встановлює контроль та нагляд над містом, мером та киянами. Не кияни вирішують що їм робити і кого обирати, а указ президента.

Замість висновку.
Київ завжди був містом вільним та демократичним. Кияни завжди мали свою точку зору та формували своє самоврядування. Знищення самоврядування вже було. У 2010 році, коли Янукович призначив Попова главою КМДА та знехтував бажанням киян обирати собі мера. Сьогодні вже нова влада намагається зробити все, щоб у разі «неправильного» вибору мешканцями Києва, можна було керувати містом та мати контрольний блокуючий пакет повноважень.

Андрій Смолій

MIXADVERT