Старовинне кладовище хочуть знести за терміном давності

Старовинне кладовище – Некрополь, зберігає в собі безліч таємниць. Це Староруський цвинтар і Інтернаціональне кладовище, які має величезні масштаби, на даний момент його збереглася лише частина.
В історичних документах Некрополь вперше згаданий в 18 столітті, карта 1795 має позначку у міському кладовищі. На цьому кладовищі була закладена і церква Всіх Святих 1807, освячена в 1808 р
Саме близько біля церкви розташований склеп сімейства Аркасів, неподалік пам’ятник Олександру Казарському (1797 – 1833).
Практично всі поховання відносяться до 18-19 століття, нових могил тут не спостерігається.
За історичними даними, на кладовищі також знаходяться могили батьків адмірала Макарова і основоположника системи громадської освіти, засновника Харківського університету, серба за походженням Василя Каразіна і сім’я французів Паризо – де – ла – Валетт; брат відомого художника Миколи Ге і батько і брат великого енциклопедиста данця Володимира Даля; родичі полководця Михайла Кутузова і адмірала, військового губернатора міста Миколаєва та Севастополя, грека за походженням Михайла Манганарі. І це все -тільки лише частина відомих особистостей, які тут поховані.
Могили багатьох уже не впізнати, таблички або були викрадені, або зруйнувалися з часом.
В основному, на кладовищі покояться різні люди – і за національністю, і бідні, і багаті. На багатьох збережених табличках можна побачити те, чого не побачиш на сучасному кладовищі, це повідомлення про те, ким була людина за життя, інженер або доктор, будівельник чи тесля, і інше.
Кожна могильна плита – це витвір архітектури, яких немає в нинішній час, особливо привертають погляд пам’ятники у вигляді дерева з каменю.
Багато могил без огорож, а плити потріскалися, зруйнувалися з часом, допомагають у цьому і вандали, які неодноразово розривають могили в пошуках здобичі.
Раніше площа кладовища була величезною, проте зараз половина була знесена, покійних перепоховали, а на місці колишнього кладовища тепер стоїть зоопарк і пологовий будинок.
Частина кладовища, яка збереглася, також хочуть закрити і прибрати за терміном давності, проте городяни проти, у багатьох там родичі і вони прибирають цвинтар, стежать за ним і відстоюють у влади, щоб не позбутися цієї історичної пам’ятки.
22 березня активні жителі міста, під керівництвом голови Миколаївського відділення Українського союзу промисловців і підприємців Владислава Ентіна, провели на Інтернаціональному кладовищі суботник.
Ініціативу підтримала Миколаївська єврейська громада на чолі з Михайлом Гольденбергом, також суботник підтримав і народний депутат України Тарас Кремінь.
Організатори забезпечили людей всім необхідним інвентарем, і прибирання почалася. В першу чергу прибрали зайві камені, сміття, обрізали гілки, що заважали пам’ятникам. Хоч і не вдасться відновити плити, однак привести в порядок візуально і показати міській владі, що цей цвинтар ще комусь необхідно, можливо.
«Ну хто як не ми. Необхідно наводити порядок, доглядати за кладовищем », – прокоментував свої дії Владислав Ентін.
Через руйнування і вандалізм  щодо історичної пам’ятки, до керівника Миколаївської обласної єврейської общини Михайла Гольденберга звернувся голова Ваада України Йосип Зісельс, який повідомив, що єврейські громади 29-ти країн Євразії обурені актами вандалізму.
«Особливе обурення викликає нова форма вандалізму – щодо Інтернаціонального кладовища, яке є складовою частиною історичної пам’ятки« Миколаївський некрополь »і як пам’ятник історії повинен суворо охоронятися законами та міжнародними договорами України. В останньому випадку, автостоянка, будівництво якої швидкими темпами просувається, відсікає кладовища від пішохідної зони, а його стіна стає частиною «новостроя». При цьому вхід на територію кладовища повністю перекривається », – повідомив Йосип Зісельс.
Він також зазначив, що всі, хто допускає приватизацію сакральних місць і здійснює акти вандалізму, повинні нести кримінальну та адміністративну відповідальність, так як це злочини проти збереження пам’яті.
Сучасне молоде покоління розуміє всю важливість збереження історичної пам’яті, тому відгукується, адже, як відомо, «народ не знає свого минулого, не має майбутнього».
Суботник в черговий раз дозволить довести всім, що пам’ятники потрібні, про них не забувають і те, що городяни не дозволять знищити велику історію міста Миколаєва.
http://nikolaev-city.net/

MIXADVERT

ютос