Сергій Жижко: Найбільша небезпека для державності

Значимим для націоналістів є вибір пріоритетів у політичній боротьбі, у т.ч. з ким і проти кого. Як в час виборчої кампанії, так і в тривалий час між виборами (у т.ч. як в парламенті, так і позапарламентській боротьбі).

Найбільша небезпека для державності йде від очевидних російських і проросійських сил. Тому пріоритетом є поборювання саме їх. Раніше це були КПУ, прародителька корупції кучмівська “партія влади” і ПР.
Оскільки з часу усунення Януковича-ПР владні позиції в Україні займали сили Майдану, то поборювати їх як владу було нелогічним.
Але обовязком було владі допомагати, критикувати, вимагати від неї, пропонувати альтернативні ініціативи.

Що ж стосується діяльності президента – діяти щодо нього за результатами його діяльності.

В час президентських виборів націоналісти, які були у одному блоці і ті, що поза блоком, діяли не одномірно (навіть в середині однієї партії чи організації) і підтримували різних кандидатів.
Найлогічніше було у другому турі критикувати Зеленського і не сприяти його проходженню.
Але левова частка критики націоналістів була спрямована не на загрозу проходження Зеленського, а на повалення “шоколадного бариги-мародера” Порошенка.
З Бойком і Вілкулом взагалі ніхто не боровся.

На сьогодні націоналісти і ЄС у близькій електоральній ніші.
І якщо виборча боротьба націоналістів розвернеться не у ширшій політичній площині (проти російських і проросійських сил, а воно так буде, бо до виборів залишається десь зо три тижні і поборювати Медведчука-Клєснікова буде не з руки і “не на часі”), і не з близькими конкурентами по ніші (Гриценко-Ляшко-Тимошенко..), а проти “бариги” знову, щоб його “добити”, то голоси в Порошенка націоналістичний блок навряд чи забере.

Голоси націоналісти можуть набрати тільки представивши якіснішу ніж інші, переконливішу програму і активну дію, тобто позитив, а не продовження гри на вибивання Порошенка-ЄС.
Хоча результати “бліцкрігових” виборів проглядаються вже сьогодні.

Сергій Жижко

MIXADVERT