У Швеції два міністри пішли у відставку через скандал з витоком даних

Шведські міністри внутрішніх справ та інфраструктури пішли у відставку через витік таємної інформації. Опозиція також вимагає звільнення міністра оборони.

Прем'єр-міністр Швеції Cтефан Левен Прем’єр-міністр Швеції Cтефан Левен

Прем’єр-міністр Швеції Стефан Левен оголосив у четвер, 27 липня, про відставку міністра внутрішніх справ країни Андерса Ігемана та міністерки інфраструктури Анни Юханссон через скандал довкола витоку інформації з бази персональних даних громадян.

Шведська опозиція вимагає відставки ще й міністра оборони Петера Хультквіста, але прем’єр відмовляється звільнити його. Тому опозиція хоче висловити вотум недовіри міністру оборони після літньої перерви у роботі парламенту. “Причина нашого наміру голосувати про недовіру міністру оборони Петеру Хультквісту не змінюється”, – йдеться в заяві альянсу чотирьох опозиційних партій, яку цитує Reuters.

Глава уряду заявив, що сам також не піде у відставку. “Я не маю наміру занурювати Швецію в політичну кризу”, – заявив Стефан Левен на екстреній прес-конференції. Його слова наводить агенція AFP.

Шведське транспортне агентство у 2015 році без дотримання належної процедури перевірки передало обслуговування своїх електронних систем компанії IBM. Тому інформація про всі автомобілі в країні – в тому числі поліцейських, військових і спецслужб – стала доступна IT-співробітникам у Чехії та Румунії. Шведські ЗМІ також повідомляють про те, що співробітники IT-компанії отримали доступ до поліцейської інформації, зокрема, даних про кримінальні злочини або про підозрюваних у скоєнні злочинів. У 2017 році главу транспортного агентства Марію Огрен звільнили.

DW.COM

MIXADVERT

ютос

Be the first to comment

Leave a Reply