враження від проголошення заснування партії Голос

Опишу враження від проголошення заснування партії Голос і походу Святослава Вакарчука на парламентські вибори.

Все було зроблено динамічно, без затягувань і голосистих виступів (що на українських партійних зїздах є традицією (ще й з читаннями віршів та співами).

Вакарчук, звичайно, не Зеленський – говорить системно, по-суті, коротко, сам продукує смисли, аргументи. Тобто, окрім загальної, базової освітньої підготовки проведене поглиблене навчання політики у інституції Фукуями, наявне власне бачення і розуміння проблем.
Апеляція до чистоти намірів, прозорості дій, компетентності, загальнолюдських вартостей. Наголос на поборюванні корупції. Україномовність і українокультурність.

“Не людина для держави, а держава для людини” – головне ліберальне посилання від нього.
Очевидно, що як біологічні істоти люди хоча й не подібні, але всі однакові та рівні один перед одним та творцем.
Але люди окрім своєї “людськості” ще й націоналізовані, соціалізовані та наділені індивідуальністю особи.
Польська держава не буде дбати про українську людину в Україні, а про польську людину у Польщі. Це ж стосується й Ірану з ізраїльтянами чи Штатів із китайцями. Всі дбають про своїх.

Тому в Україні, якщо говоримо про державу, то маємо на увазі українську національну державу, яка має дбати про людей-українців (а не про чілійців чи киргизів чи громадян інших держав).
Немає абстрактних держав і абстрактних людей. І немає абстрактної України.

Були представлені ряд вже відомих своїм громадським доробком молодих особистостей – все симпатично.
У загальному враження позитивні. Але партії ще немає, не відомо чи будуть гроші і місце на телеканалах. Але є рейтинг Вакарчука і тяга молоді та частини інтелігенції до його особистості.

Сергій Жижко

MIXADVERT

цікаве