земля…

У Соколівському не втихають баталії за землі захоплені у місцевого гранкар’єру, яку десять років тому районна рада виділила під гірничий відвід для видобуття граніту. На ті землі, як кажуть в Україні, за підтримки та мовчанки декого у владі, «вперся» пройдисвіт Цатурян.

Стосовно Соколівського то там вже назбирано на початок 2017 року 85 га землі. А загалом на той період за Цатуряном числилося більше 477 га землі. І це тільки по деклараціям станом півтора роки тому. Справжня картина, з огляду на апетити і методи за півтора року стала більш вражаюча. Щупальці цього спрута вже запущені у не одну з сільрад району. В районі із тридцяти сільрад вісім, станом на початок 2017 року, мали з ним земельні стосунки. Невідомо ще скільки гектарів володінь додалося за минулий рік, в тому числі і за рахунок обдурених АТОвців. А скільки тих «псевдовоїнів світла» всього на службі Цатуряна?

Перші «клаптики землі» були оформлені на дружину Цатуряна Олену Наполеонівну ще у 2008 році саме у селі Соколівському. Вказана навіть скромна ціна в приблизно 6 000 гривень за гектар. Далі ціна починає падати до 1 000 за гектар. В більшості випадків ціна землі не декларується. Ділянки землі ніби «падають з неба у подарунок». Хіба в це можна повірити?

А чому немає ціни на деяку землю ви не здогадуєтесь? По-перше немає документів про ціну та купівлю. Віджато!!! Хтось дуже добрий з переляку переоформив землю на Цатурянів. А лякати вони, здається вміють добре, і про це свідчить чималий «ужинок земель».

https://www.youtube.com/watch?v=qb5GvvRltQs&feature=youtu.be

Наведений уривок з запису розмови з тележурналістами «5 каналу» красномовно свідчить про те хто і як задіяний у схемах виділення земель псевдоАТОшникам, що треба розуміти, що саме Цатуряну. Варто уважно прислухатися до реплік у прямій мові. Наприклад, «земля не наша і ми нею не розпоряжаємся». Це так насправді, але чому хлопочуть за чужу землю та те кому її відтати? А про яку несплату за користування землею може йти мова, коли земля «чужа»? Що за локшина на вуха для тих хто мало що розуміє?

Цікаво розставлені акценти – « це вимовляв за кар’єр клопочете», «Цатуряна знаю – не кажіть погано», і таке подібне.

Але виникає питання «великої турботи про невідомих людей з різних куточків України», а насправді лише про одну «золоту людину» пана Цатуряна. Чому така доброта і звідки таке підґрунтя. Звернися туди з питання виділення землі ми з вами, то нам її не знайдуть і не дадуть… А якщо ми цю землю пообіцяємо і передамо в «надійні руки» Цатуряна, топтання почнуть вирішуватися. Лише землі все одно ми з вами не матимемо. На нас все оформлять, переоформлять. Можливо коли поталанить, то не битимуть і копійчина якась смішна перепаде. Але все це за кадром, а в кадрі лише популістська локшина.

Так і живе за кадром цікавий кадр на прізвище Цатурян, що за його словами, втік до України. Чому і як, то інша історія, як і та про те як стати мільйонером.

Після діяльності на терені мережі АЗС Цатурян назбирав поетапно чимало земель. Детально «закупівля» виглядає так.

2008 рік – 3,564 га; 2009 рік – 50,609 га; 2010 рік – 16,746 га; 2011 рік – 2,500 га; 2012 рік – 41,490 га; 2013 рік – 1,368 га; 2014 рік – 141,412 га.

Далі наступає річна пауза. А в 2016 році до рук «фермера» потрапляє в цьому ж районі 154,421 га землі(!), що є своєрідним річним рекордом. І ще те, що лежить на поверхні, що задекларовано. А яка картина є насправді відомо лише Богові та слідчим органам…

Крім двох задекларованих Цатурянів десь ще може переховуватися з десяток «цатурянчиків» під іншими прізвищами. Але земля все одно під літерою «Ц», а мілкі приховані наділи дуже просто можуть прислуговуватись у схемах ухилення від податків.

В резерві методів прихоплення нових земель є вже наїзди не лише на окремих фермерів, але і розорення дачних кооперативів та садових товариств. Цатурян навіть приглядається до земель відомих і потужних фермерів Семенова, Рибінського та інших. А що він робитиме коли вони всі гуртом обєднаються проти нього? Питання не лише риторичне, бо в практичній площині все для Цатуряна може скластися дуже кепсько…

Час все покаже, і працює він буває не лише на користь аферистів та пройдисвітів. За клапоть «соколівської землі, що не належить Соколівському «йдуть судові бої», які чомусь не приймають до уваги керівники в Соколівському. А дарма. Відповідальність завжди наступає безповоротно, і буває приходить з несподіваного боку, бо гриміти може не лише з боку кар’єру.

MIXADVERT

ютос