Андрій Мамалига зафіксував порушення прав учасника АТО Олександра Корнієвського

31 липня 2018 р. у Києві

О 14 год. 30 хв. в Шевченківському райсуді м. Києва вул. Дегтярівська № 31 А , каб. 608, відбудеться судове засідання над Олександром КОРНІЄВСЬКИМ-“КУЛІБІНОМ”, добровольцем “Айдару” з літа 2014 року. Слідство знову наполягатиме на продовженні утриманні від вартою на 60 днів.

Він визволяв м. Щастя, Георгіївку, Металіст, Трьохізбенку, Сокільники, Кряківку, Жовте та ін. населені пункти України. Був кулеметником-розвідником. Попри три контузії, добив ворожий ДОТ з РПГ, стріляючи із закритого приміщення. Через контузії майже втратив слух та зір. За героїзм, виявлений в обороні Батьківщини, Сашко Корнієвський-“Кулібін” нагороджений орденом “За мужність і відвагу”, медалями “За оборону рідної Держави”, “Доброволець АТО”, “За оборону Щастя”, “За відвагу”, “За цілісність і незалежність України”, “Ветеран війни”, відзнакою “За участь у громадянській блокаді Криму”.

В Інтернеті не раз висловлював критичні думки про владу, її антиконституційні дії, писав про перевищення поліцією своїх повноважень. У червні 2017 р. Сашко з товаришами брав активну участь у акціях протесту та пікетах батальйону “Айдар” біля Адміністрації Президента України. Це, на нашу думку, й стало причиною переслідувань, політичних переслідувань.

Олександра Корнієвського звинувачують у незаконній торгівлі зброєю, хоч цей дозвіл дала йому держава. Олександр Корнієвський – засновник Товариства з обмеженою відповідальністю “ТАБІТІ ТА АПІ”. Види діяльності за КВЕД-2010: виробництво зброї та боєприпасів, виробництво військових транспортних засобів, неспеціалізована оптова торгівля.  Під час арешту і обшуку 19 квітня 2018 р. чекісти доказів “злочину” не знайшли. Єдиним свідком звинувачення у справі є замовник убивства журналіста Аркадія Бабченка, резидент ФСБ Борис Герман, якого влада і самого вже ув’язнила за звинуваченням у шпигунстві й діяльності на користь РФ.

Працівники СБУ, щоб зламати волю підсудного до опору, чинять тортури проти Олександра Корнієвського. Так, під час етапування з Києва до Одеси 19 квітня 2018 р., у страшну спеку, на його голові був полотняний мішок, а руки перебували  в  кайданках. Сашко тричі втрачав свідовість…

6 липня 2018 р. Представник Уповноваженого Андрій Мамалига зафіксував порушення прав та свобод учасника АТО Олександра Корнієвського. За результатами моніторингового візиту до СІЗО СБУ, Представник Уповноваженого Андрій Мамалига взяв даний випадок під особистий контроль.

Просимо побратимів, друзів, однодумців прийти та підтримати в’язня режиму.

Прес-служба Історичного клубу “Холодний Яр”

MIXADVERT

ютос