Шана без винятків: навіщо потрібен національний ритуал

Я думав, що такого типу тексту мені не доведеться писати, бо це мало бути зроблено давним-давно. Але ні, у нас все ще немає єдиного, загального, національного та спільного для ВСІХ поховань наших Героїв “на щиті” Ритуалу…

І зараз створили петицію, яку дуже важливо підтримати, підписати і щоб якнайшвидше почалася робота щодо юридичного оформлення усіх процесів для створення такого Ритуалу.

Чому петиція до Президента?

Тому що це все має бути визначено указом, а потім іншими документами. Чому має бути єдиний Ритуал Шани? Тому що це має бути державним протоколом вшанування кожного загиблого, закріпленим у законах/указах/постановах, із відповідальністю за невиконання.

Це прибере байдужість і хаос у церемоніалах по всій країні. Ви часто бачили моменти поховання в американських фільмах. І, можливо, ви не помітили, але прапори на трунах, одяг військових, шикування, порядок дій та відповідальність держави — у всіх фільмах однакові. Тому що у США існує національний Ритуал Шани.

А в нас можуть машини “На щиті” не пропускати чи не знайти кошти для поховання. Стосовно коштів – це також має бути все прописано. Не сім’ї мають переживати і шукати кошти, а, можливо, громади, райони чи відповідні міністерства мають забезпечувати поховання.

Здається, транспортування і так фінансує держава, але думаю, це треба все одно привести до спільного знаменника.

Я тут ще міг би багато чого написати, чому нам потрібно мати саме НАЦІОНАЛЬНИЙ Ритуал Шани, але це все вже описано в тексті петиції. Петицію створив голова ГО “Останній бастіон” Геннадій Сікалов, якого, напевно, також бісить відсутність такого єдиного ритуалу, на 12-му році війни

https://petition.president.gov.ua/petition/253354 Джерело: https://censor.net/ua/b3576701

Сергій Місюра

MIXADVERT