Українська іграшка – від волинських митців

 

У Музеї писанкового розпису відкрито виставку творчого подружжя  Ірини та Андрія Бондаруків з Луцька під назвою «Діти бавляться».

На виставці експонуються графічні роботи на склі, в яких Ірина Бондарук відображає замальовки з дитячого життя і побуту минулого, та колекція традиційних дерев`яних іграшок її чоловіка Андрія, майстра народних ремесел. Експозицію доповнюють дерев`яні забавки початку минулого століття, а також авторські писанки подружжя. Загалом представлено сто тридцять творів цієї мистецької сім`ї.

На  створення графічних робіт художницю надихнули спостереження за дітьми, розповіді старших людей про своє дитинство, захоплення етнографією і давніми світлинами. Сюжети її робіт – прості й зрозумілі: від народження – до сватання, від Різдва – до Миколая…

Тему дитинства підсилюють дитячі дерев`яні забавки Андрія, створені автором на основі традиційної української іграшки з різних регіонів. Майстер має і власні моделі. Митець не тільки популяризує іграшку, а й вчить батьків створювати такі забавки для своїх дітей.

Луцькі гості  провели на виставці тематичну екскурсію, а наприкінці мистецького заходу – майстер-клас, під час якого діти з великим ентузіазмом розфарбовували іграшку.

Оксана ЯСІНСЬКА

MIXADVERT

ютос

Be the first to comment

Leave a Reply