
Оксана Забужко (Фото:Оксана Забужко/Facebook)
Українська письменниця та журі 74-го Берлінського міжнародного кінофестивалю Оксана Забужко висловила свою позицію щодо можливості діалогу з росіянами. На її думку це неможливо вже протягом десяти років.
В інтерв’ю для DW Українською Забужко зазначила, що будь-який діалог з представниками країни-агресорки буде неправильний та негативно вплине на сприйняття ситуації західною публікою.ВІДЕО ДНЯPlay Videoabout:blank
«У нас абсолютним табу для появи на одному подіумі є росіяни. <…> Участь українців у спільних заходах із росіянами публічно неможлива не тому, що вони „за Путіна“ чи „проти Путіна“, а тому, що це посил неправильного меседжа публіці західної, що ніби між нами можливий діалог, що тут не представник країни ката і країни жертви. Ієрархія збивається. А що ніби між нами можливий діалог», — зазначила Забужко.Читайте також: «Це звучить у нас у країні щодня». Під час пресконференції журі Берлінале у Оксани Забужко спрацював додаток повітряної тривоги
Письменниця наголосила, що будь-які комунікації з росіянами були можливі до першої пролитої крові українців, що сталося ще у 2014 році. Наразі вже протягом десяти років треба розуміти, що жодного діалогу не може бути.
«Демонструвати діалог означає обнуляти десять років пролитої крові. Діалог був можливий до 2014 року. Відколи пішла агресія — це кінець діалогу. Перші загиблі, перші розрізані животи українських громадян за жовто-блакитний прапор — це кінець діалогу, крапка», — додала Забужко

You must be logged in to post a comment.