ПАРЄ влаштовує термінові дебати з українського мовного питання

На запит угорських депутатів Парламентська асамблея Ради Європи на осінній сесії проведе термінові дебати щодо статті 7 українського закону «Про освіту», який викликав багато критики з боку низки держав, що мають велику діаспору в нашій державі. Відповідне рішення ухвалило Бюро ПАРЄ 9 жовтня, повідомляє  Європейська правда.

Керівний орган асамблеї мав обрати для дебатів одну з трьох тем – масові порушення прав людини в М’янмі, криза в Каталонії або українське мовне питання. По суті, стояв вибір між двома останніми, або ж парламент міг відмовитися від термінових дебатів. Від обговорення каталонської кризи відмовилися, щоби не розпалювати конфлікт.

Варто зазначити, що розгляд під час термінових дебатів саме українського питання схвалили не одразу, адже голоси розподілилися навпіл. Противники його розгляду аргументували, що необхідно дочекатися висновку Венеціанської комісії, однак з другого разу рішення затвердили з мінімальною перевагою.

ПАРЄ розглядатиме відповідну резолюцію в четвер, 12 жовтня.

Наразі невідомо, хто буде призначений доповідачем – від цього значною мірою залежить тональність документа.

Нагадаємо, глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що Угорщина і Румунія вирішили об’єднати зусилля, щоби змусити Україну змінити український закон «Про освіту», який набув чинності 28 вересня. Офіційні органи низки країн, які мають велику діаспору в Україні, висловили протест з приводу ухвалення цього закону. Зокрема, глави МЗС Болгарії, Угорщини, Греції та Румунії підписали листа на адресу глави зовнішньополітичного відомства України Павла Клімкіна, в якому висловили своє невдоволення через реформу освіти в Україні.

19 вересня угорський парламент схвалив резолюцію із засудженням українського закону про освіту. Наголошується, що український документ грубо порушує права угорців на Закарпатті.

20 вересня румунський парламент ухвалив декларацію, в якій висловив надію на дотримання європейських стандартів у захисті прав нацменшин, які проживають в Україні, після ухвалення Верховною Радою закону «Про освіту».

Угорська влада звернулася до представників ООН, Євросоюзу та ОБСЄ через ухвалену Верховною Радою реформу освіти.  У зверненні наголошується, що ухвалений українським парламентом закон утискуватиме права угорської меншини в країні.

Також Угорщина вирішила призупинити підтримку нашої держави в міжнародних організаціях.

MIXADVERT