Дві моделі розвитку держави

 

Суперечки, які точаться між прихильниками двох варіантів медичної реформи, насправді мають більш глибоке підгрунтя, ніж здається на перший погляд. Йдеться не просто про окремий законопроект, а про різне бачення того, яким шляхом має розвиватися держава.

На сьогодні в нас є вибір між ліберальною та соціальною моделлю побудови держави. Ліберальна модель передбачає мінімальний соціальний захист з боку держави, в такій державі виживають лише сильніші. За соціальної моделі головним завданням держави стає підтримка кожного, незалежно від його статків та ділової хватки.

Реформа системи охорони здоров’я, яка пропонується МОЗ — це абсолютно ліберальна модель, жорстка та бездушна по відношенню до громадянина. Реформа, яку пропоную я — соціальна модель, де кожна, навіть найбідніша люди повинна мати можливість отримувати весь спектр медичних послуг безоплатно, за рахунок фонду загальнообов’язкового медичного страхування.

Ми — господарі на своїй землі і маємо право обирати будь-яку модель, яка нам ближча. Я переконана, що на сьогоднішній день українцям потрібна соціально-орієнтована держава.

В українських умовах, де більше половини населення живе на межі бідності, а кількість сільського населення залишається надзвичайно високою, ліберальна модель викине з життя величезну кількість людей, зламає їм долю.

Саме тому я не буду обмежуватися медичною реформою і намагатимуся впровадити високі соціальні стандарти в інших гуманітарних сферах життя українців.

Ми не повинні сліпо копіювати всі невластиві нам моделі. Нам потрібно брати лише найкраще, те, що підвищує якість життя українців і відмовлятися від того, що погіршує наше буття.

Ольга Богомолець

MIXADVERT

Be the first to comment

Leave a Reply