Україна звинуватила банки JPMorgan, HSBC, Citigroup та Crédit Agricole у військових злочинах через зв’язок з росією — FT

Українська влада звинуватила американські банки JPMorgan і Citigroup та європейські HSBC та Crédit Agricole у військових злочинах через зв’язок з росією.

Про це пише Financial Times.

Економічний радник Володимира Зеленського Олег Устенко написав банкірам лист із проханням припинити фінансування компаній, які торгують російською нафтою та продають акції «Газпрому» та «Роснефти».

Як пише Financial Times, у листах Устенко звинуватив банки в затягуванні війни шляхом надання кредитів компаніям, які постачають російську нафту. Він написав про те, що їх буде відсторонено від участі у повоєнному відновленні України.

HSBC і Crédit Agricole володіють акціями “Газпрому” та “Роснефти”. Citigroup надає кредити «Лукойлу» та торгуючому російською нафтою Vitol. Крім того, інвестиційний фонд Vitol володіє пакетами акцій “Газпрому”, “Сбербанку” та “Роснефти”. Устенко у своєму листі називає їх одними із найважливіших економічних активів Кремля. JPMorgan також надає Vitol кредитні лінії.

MIXADVERT