Музей плакату оприлюднює роботи у тому вигляді, як знайшли

Війна триває. Знищуються цілі міста. Гинуть люди. Найбільша трагедія епохи.

Творчі люди знаходять розраду у мистецтві. Багато хто з професійних художників і просто аматорів почали створювати плакатні роботи.

Музей плакату України продовжує формувати колекцію цієї війни.

В соціальних мережах, на сайтах, у ЗМІ ми відбираємо оприлюднені малюнки і розміщуємо на своїй сторінці в Фейсбуці, власних інтернет-ресурсах, передусім на сайті МПУ.

Вже звідти, як сфрмовані нами підбірки вони поширюються волонтерами, бійцями ЗСУ, активістами, пресою…

Підкреслюємо, МПУ – музей! Ми не комерційна структура! Просто формуємо віртуальну музейну колекцію, кращих, на наш погляд плакатних творінь, що стають графічними символами війни, яка невідомо скільки триватиме…

Серед авторів – як широко відомі митці, професіонали зі званнями, так і студенти, школярі, просто талановиті люди, що іноді малюють…

Ще раз просимо художників чітко підписувати свої роботи, якщо це безпечно! Самі дбайте про власне авторське право!

Справа в тому, що багато хто анонімно малює, живучи в Росії, Білорусі, на окупованих територіях. Або перебуває на фронті чи в прифронтовій зоні, що, погодьтеся ризиково…

Тому автори, які живуть у США, Ужгороді чи Чернівцях, офіційно публікуються, влаштовують виставки, мають велику перевагу перед художниками протесту з диктатур чи із окупаційної зони. Вони ризикують свободою, навіть життям!

Саме тому Музей плакату оприлюднює роботи у тому вигляді, як знайшли – з чітким авторством, підписом, фірмовими ініціалами, під псевдо чи взагалі без підпису – все розуміємо… Таке нині життя!

Музей плакату формує підбірки і зберігає віртуальну народну колекцію!

Плакати мають залишитися в історії!

Віктор Тригуб, директор Музею плакату при журналі “Музеї України”

MIXADVERT