Киньте трубку, їдьте до Києва”. Реакція в Естонії на розмови Шольца й Макрона з путіним

Канцлеру Німеччини Олафу Шольцу та президенту Франції Емманюелю Макрону варто не розмовляти з російським диктатором владіміром путіним. Натомість варто з’їздити в Україну й допомогти їй перемогти у війні з рф.

Про це написав у Facebook голова комісії з міжнародних справ парламенту Естонії Рійгікогу Марко Міхкельсон, повідомляє Ліга.Новини.

“Неймовірно, як нинішні лідери Франції й Німеччини мимоволі готують ґрунт для нового російського насильства. 80-хвилинна телефонна розмова Макрона та Шольца з путіним неминуче змушує перефразувати самого Макрона – хіба це не смерть мозку?” – написав він.

Міхкельсон визнає, що його критика звучить різко, проте наголошує: легітимація людини, яка почала війну, несе загрозу всьому союзному простору.

Естонський політик не розуміє, які уроки виніс Берлін та Париж із недавнього минулого. Він також не розуміє, чому Франція з Німеччиною шукають приводи для затягування військової допомоги Україні та вірять в обіцянки росії, хоча Москва веде війну на знищення проти європейського народу.

За словами естонського парламентаря, логічніше було б допомогти Україні вистояти та перемогти росію, адже це РФ намагається змінити світовий порядок. Міхкельсон також зазначив, що якщо Макрона та Шольца турбує можлива продовольча криза через війну, то потрібно створювати гуманітарний конвой для українських суден із зерном.

“Макрон і Шольц могли б повісити трубку і терміново поїхати в Україну. Я сподіваюся, що дивні дії Макрона і Шольца мотивовані не страхом втратити вплив у демократичній Європі, в яку неодмінно увійде Україна після перемоги у війні, а також Молдова, Грузія, блорусь, котрі звільняться від де-факто російської окупації”, – написав він.

За словами Міхкельсона, Європа може хоч якийсь час побути без екзистенційної загрози з боку росії, але для цього лідерські якості мають показати державні діячі, які обстоюють демократичні цінності та принципи.

“На щастя, в Європі є сміливі чоловіки та жінки в Україні, які знають ціну свободі. Слава Україні!” – підсумував він.

Учора Макрон і Шольц за своєю ініціативою 80 хвилин говорили з путіним. Вони вмовляли диктатора вивести війська з України, розблокувати Чорне море та піти на переговори з президентом Володимиром Зеленським.

MIXADVERT