Олександр Корінний –  можливий колаборант чи не колаборант?

Фігуру новоукраїнського міського голови варто розглядати через призму припущень і певного роду навіть фантастики.

Уявіть собі, що танки орків, яких в в темних куточках душі все таки очікували московські попи на вулицях  Новоукраїнки… До Новоукраїнки в певні дні березня їм залишалося проїхати всього 120 кілометрів, в околицях міста вешталися і ловилися російські шпигуни.  Всі завмерли в очікуванні кращого чи гіршого. Сталося краще…

А уявіть гірший варіант. Танки доїхали… Ви можете уявити незвичне для міста явище – в робочому кабінеті,  не як завжди,  міський голова Олександр Корінний. Він не замовляє для окупантів букети квітів, а скликає містян, щоб з мітлами і вилами вийти навперейми танкам, і гнівно вимагати їх залишити місто! Фантастика… Чи можливо таке?

 Хтось прочитає цю, на перший погляд, маячню, і скаже: « Та я, як облупленого знаю  того Сашка… Ніколи він того не зробить… Не здатен він на таке… Він тільки на язик сильний, а проти танків голіруч… Ви що!?»

 А от саме таке трапилося у славному місті Конотопі. Міський голова Артем Семеніхін саме так і зробив. Не було Людей з мітлами та вилами, але замість цього місцеві жіночки просто представилися озброєним воякам…  відьмими, і запевнили, що вже завтра ні в кого нічого не стоятиме!!! Натовп з тисячі городян організував коридор ганьби окупантам.

 Через певний час міський голова славного  Конотопа видає юридично вмотивоване розпорядження, а його приклад наслідують і в інших громадах України, про заборону діяльності РПЦ (УПЦ МП або РПЦ ФСБ) на території громади. Семеніхін прямо називає Московський патріархат в Україні підрозділом ФСБ Росії. В області церква Московського патріархату довгі роки мала впливового покровителя, народного депутата багатьох скликань Андрія Деркача. Сьогодні на цього проросійського політика накладені санкції і РНБО України, і США.

Мер Конотопа свій наказ пояснює бездіяльністю Верховної Ради. Центральна влада навіть попри початок повномасштабної війни досі не ухвалила заборону церкви ворожої держави, хоча депутати вже розробили кілька законопроєктів. «Рада не розглядатиме заборону УПЦ МП до кінця війни», – заявив спікер Руслан Стефанчук, чим лише дуже роздратував проукраїнські сили на місцях.

 А чи підхопив цей патріотичний приклад конотопської громади голова Асоціації об’єднаних громад України пан Олександр Корінний з Новоукраїнки? НІ! А чому?  Чого очікує пан Корінний? Теж кінця війни, який поки що затягується та дає «волю для діяльності п’ятої колони в громаді. Чи є якісь ще запитання про його  справжній патріотизм, проукраїнську рішучість чи політичну далекоглядність стосовно п’ятої колони в Україні?

 А що діється в Новоукраїнській ОТГ?   А от у Новоукраїнці «за поняттями» міського голови Олександра Корінного та його мабуть «любих друзів» московських попів «місцевого розливу» все зовсім не так…

Чергове ноу-хау перемогло в конкурсі міні проектів – “Альтанка (каплиця) єдності” (встановлення альтанки та упорядкування території біля неї), ініціативна група жителів с. Звірівка, керівник проєкту Ніколаєнко Олександр.То ж гра у конкурс мимо системи ПРОЗОРО, де фігурують  на перший погляд копійчані суми  та ще й якої на ура, тобто успішно. Але у підсумку ці дрібнички з ‘їли тисячі  гривен. Складається таке враження, що в громаді лише граються з промосковською політикою, і трохи моляться… Але  альтанка перейменована в капличку з’їла кошти на знамениту плитку по 1000 грн. за квадратний метр на доріжку до неї.

Цікаве питання до назви – “альтанка єдності”… Єдності з ким? З московськими попами під патронатом ФСБ, які прийшли на відкриття кропити та махати кадилом? Коли в ОТГ нарешті прокинуться в питанні “хто є хто” в Україні? Чи в Новоукраїнській ОТГ прикриються заяложеним терміном, “що БОГ єдиний”… А ФСБ чіє та кишені у попів РПЦ? В чому там “Єдність”?

А як же задеклароване і ніби діюче відділення церкви від держави?  Чи для когось підконтрольне ОТГ не Українська держава? Чому туди, у чужинську церкву ворожої держави,  мимо «відділення від держави» пішли гроші з бюджету громади. Пішли кошти української ОТГ не просто церкві, а ще й чужій церкві – РПЦ, з воюючої з нами Росії?

 Тут на часі запитати: « А чи є агенти ФСБ у Новоукраїнці?» Мабуть, що так! Адже чим ще можна пояснити гоніння через «неувагу» в ОТГ  до Православної Церкви України? Громаді ПЦУ  то приміщення не надають, то просто «тупо» не дають відповідь на листи- запити, на фоні палкого спілкування з місцевими московськими попами.  А на Великдень, не надавши приміщення громаді ПЦУ,  влада фактично спрямувала потоки бажаючих освятити паски до чотирьох московських церков на території ОТГ.

То депутатська позиція та позиція міського голови  пана Корінного ніби була  «накопиченням балів у залік  певних заслуг» та підготовка до зустрічі танків агресора, які вже були  зовсім близько – під Вознесенськом ?

А ще пан Корінний готувався до чогось поганого, і відправив родину на початку російського вторгнення  за кордон, але чомусь не в Польщу, Молдову чи Словаччину. Його вибір чомусь зупинився на пронизаній московською агентурою Австрії. Випадковість  чи якась закономірність?

То чи буде Асоціації об’єднаних громад України, де головує пан Олександр Корінний розглядати питання заборони діяльності представників п’ятої колони з УПЦ МП на території громад членів асоціації?

Максим Буцалюк

MIXADVERT