ООН повідомила про рекордну спеку в Арктиці: +38°С

Всесвітня метеорологічна організація визнала новий температурний рекорд для Арктики: +38 °C у російському місті Верхоянську в Сибіру 20 червня 2020 року.

Про це повідомляє сайт ООН.

Зазначається, що ця температура, “придатна для Середземномор’я, ніж для Арктики”, була виміряна на метеорологічній спостережній станції під час тривалої сибірської хвилі тепла. Майже все літо 2020 середня температура в арктичній зоні Сибіру на 10 градусів перевищувала норму.

Така погода, повідомляють в ООН, посилила пожежі в Сибіру, ​​викликала масштабну втрату морського льоду та відіграла важливу роль у тому, що 2020 рік став одним із трьох найтепліших років в історії спостережень.

Генеральний секретар ВМО професор Петтері Таалас заявив про сигнал зміни клімату на Землі.

Пряма мова Тааласа: “Цей новий для Арктики рекорд є черговим показником у серії спостережень, які надійшли в Архів даних ВМО про екстремальні метеорологічні та кліматичні явища і стали тривожним сигналом зміни нашого клімату.

У 2020 році також було зафіксовано новий температурний рекорд (18,3 ° C) для Антарктичного континенту.

Наразі дослідники ВМО працюють над тим, щоб перевірити показання температури на рівні 54,4 °C, зареєстровані у 2020 та 2021 роках у найспекотнішому місці у світі – Долині Смерті у Каліфорнії, та підтвердити новий температурний рекорд для Європи +48,8 °C, зареєстрований на італійському острові Сицилія цього літа.

Архів даних ВМО про екстремальні метеорологічні та кліматичні явища ще ніколи не проводив так багато одночасних досліджень”.

«Аргумент»

MIXADVERT