«Резиденція національної гідності» – складова стратегії національно-патріотичного виховання України

Громадська організація  «Гуманітарна ліга» у вересні  цього року, в селищі Урзуф під Маріуполем, планує провести  молодіжний  табір «Резиденція національної гідності», куди    збереться   молодь з усієї України.

Табір проводиться за підтримки Міністерства молоді та спорту України, відповідно Указу Президента України від 18 травня 2019 року № 286  «Про стратегію національно-патріотичного виховання»  з метою дальшого розвитку в суспільстві національної свідомості, формування почуття патріотизму на засадах духовності та моральності, популяризації духовно-культурної спадщини українського народу, а також активізації взаємодії органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадських об’єднань у питаннях національно-патріотичного виховання.

Артем Ловягін, голова правління громадської організації, керівник табору:

–  На жаль, для багатьох українців  не зрозуміло, що відбувається на сході України.  Я родом з Донеччини. За перші роки війни я  втратив не тільки свою квартиру, друзів, своїх рідних. Я зараз навіть  не маю можливості повернутися до батьківських могил.  І таких як я  – багато. Ми, донеччани, мріємо повернутися до своєї домівки, але без підтримки всієї України це не можливо.

За сім  років війни у багатьох притупився біль війни.  Навіть з’явилася думка, що немає сенсу воювати за територію, яка знаходиться в тимчасовій окупації. Деякі й досі не розуміють Донеччину, не знають людей, які там живуть.

Наша мета –  показати іншим, який це затишний, гостинний край. Тут живуть такі ж українці, як і в інших регіонах України. На  мою думку, це можливо через проведення молодіжного табору, де молодь з різних куточків нашої країни матиме можливість вільно поспілкуватися, познайомитися з місцевими мешканцями, побачити як живуть прості люди Приазов’я.

У планах табору: побувати на полігоні полку «Азов», який базується в селищі Урзуф, пройти там військовий вишкіл, познайомитися з побутом приазовських греків,  провести бесіди про історію Донеччини, побачити красу Приазов’я.

Але, головна  мета табору –  розробка національної ідеї як консолідуючого мотиваційного чинника для самоідентифікації молоді як громадянина, готового до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України.

На жаль, за 30 років незалежності ми так і не визначили національну ідею, яка б об’єднала молодь всієї України: західні мешканці країни орієнтуються на Європу, південні – на Туреччину, а східняки – розгубилися у вирії військовий дій.

Молодь потрібні єдині орієнтирі, щоб в майбутньому країна не розвалилася  на окремі «князівства»  – історія України вже мала такий досвід.

Сподіваємося, що молодіжний табір «Резиденція національної гідності» стане ще одним кроком до єднання  всієї України.

Запрошуємо молодих людей, яким не байдуже майбутнє України,  до табору!

Місце проведення табору – с. Урзуф Мангушської СТГ – узбережжя Азовського моря.
Учасники : від 18 до 35 років.
Реєстрація  за Е-майл: gumliga2016@gmail.com

Прес-служба  ГО «Гуманітарна ліга»

MIXADVERT

ютос