Без дезінформації і брехні РФ не може існувати

Метою Росії є не лише перекрутити і спотворити факти поточних політичних подій та того, що відбувається в Україні сьогодні, але й підірвати історичні засади української ідентичності. Україна подається як штучний витвір, історична випадковість, країна і держава, яка ніколи не існувала до 1991 р. Історична тема є провідною у війні РФ проти України, через таку подачу поширюється думка про неминучість розпаду України або її зникнення з політичної карти, приреченість будь-яких спроб сперти сучасний патріотизм на історичне підґрунтя традицій, досвіду і здобутків українців протягом багатьох століть.

Росія поширює легенду про випадковість сучасних територіальних меж України, які є  «подарунками Леніна, Сталіна і Хрущова», а половина України є не Україною, а «Новоросією». РФ ігнорує міжнародно-правові засади новітньої державності України від 1917 року, які спираються на принцип національного самовизначення, що стосується всіх етнічних земель. Для того, щоб поставити певну основу під свою військову агресію, анексію, росіяни проводять «анексію історії». Вони дають своє бачення української історії, щоб показати, що її нібито не існує. Російські наративи стосуються в першу чергу того, що України не існує і існувати не може, Крим і Донбас завжди були російськими, та інших подібних речей, які зараз активно поширюються у соцмережах. Йдеться не тільки про російські фейки, адже це звужує проблему, особливо, якщо ми говоримо про історію, адже там багато напівправди, фактів, які вирвані з контексту, маніпуляцій. Про історію можна говорити як завгодно: є теми, які розганяє російський інтернет, що пов’язані з якимись подіями світової історії. Але цікаві історія України та ті наративи, які пов’язані з російською агресією сьогодні.  Два наративи стосуються існування України: один – що України є невдалою тінню Росії, адже російські землі завжди називалися Руссю, а Русь – це Росія й ніякої України ніколи не було. Другий пов’язаний з тим, що Україна кимось вигадана і є антиросійським проектом поляків, австро-угорців чи американців. Ці наративи говорять, що України немає, це помилка. Ще важливим наративом, є те, що Крим є «ісконно російською землею».

Потрібно ретельно перевіряти інформацію, яку нам подають. Прихильники так званих «Л/ДНР»  завжди залишатимуться в колі свого спілкування, прихильники державництва – в своїх колах.

«Русский мир» впаде, якщо з-під нього вибити «тролів» і творців фейків — як розвалився Радянський Союз, коли в усіх відкрилися очі на те, що ж відбувається в дійсності. А очі відкрилися, коли фінансування пропаганди припинилося.

Без дезінформації і брехні РФ не може існувати, інакше відразу ж виявляться неприємні для її влади речі. Якщо знайти шляхи ліквідації фінансування російської пропаганди, завалиться і режим Путіна, який більш за все націлений на знищення української державності.

MIXADVERT