Об’єднана енергосистема України пройде перевірку на роботу в ізольованому режимі

Міністерство енергетики доручило НЕК «Укренерго» прискорити розробку програми проведення системних випробувань в Об’єднаній енергосистемі України (ОЕС) для роботи в ізольованому режимі. Такі випробування є одним з етапів інтеграції вітчизняної енергосистеми до ENTSO-E.

Про це повідомляє Міненерго за результатами засідання робочої групи щодо супроводження процесу інтеграції ОЕС України з об’єднанням енергетичних систем держав – членів Європейського Союзу (ENTSO-E).

Зазначається, що учасники наради обговорили ключові питання, які потрібно вирішити для завершення об’єднання двох енергосистем. Зокрема, Укренерго представило попередні результати досліджень статичної та динамічної стійкості об’єднання ОЕС України з енергосистемою континентальної Європи; дослідження підтвердили технічну спроможність синхронного режиму роботи.

«Перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко доручив НЕК «Укренерго» прискорити розроблення Програми проведення системних випробувань в ОЕС України для ізольованого режиму. Також має бути підготовано повний перелік генеруючого обладнання електростанцій, яке буде або може бути задіяне під час роботи енергосистеми в ізольованому режимі», – повідомляє Міненерго.

За словами Власенка, такий документ необхідний, щоб усі учасники процесу синхронізації могли завчасно підготуватися.

Як повідомлялося, Міністерство енергетики України та Енергетичне Співтовариство розпочали діалог про інтеграцію до ENTSO-E. Синхронізація Об’єднаної енергосистеми України (ОЕС) до ENTSO-E запланована на 2023 рік. На лютий 2022 року запланована тестова робота ОЕС та енергосистеми Молдови в ізольованому режимі, що є одним з етапів інтеграції вітчизняної енергосистеми до ENTSO-E.

ENTSO-E – європейська мережа операторів системи передачі електроенергії, що об’єднує 43 операторів у 36 країнах європейського континенту.

«Аргумент»

MIXADVERT