“Зелена країна” – нова тема для піару Зеленського, – розслідування

Зеленський

Президент Володимир Зеленський вибрав тему нового великого піару – велике лісосадівництво. За гучними гаслами про “Зелену країну” виявилось, що влада “палець об палець не вдарила”, щоб озеленити хоча б вигорілі ліси на Луганщині

Про це йдеться у розслідуванні Тетяни Чорновол спеціально для програми “Вечір з Миколою Княжицьким” на Еспресо.TV.

Торік через тотальні лісові пожежі  площа лісів в Україні не збільшилася, а навпаки кардинально зменшилася. І особливо, трагедія спіткала  Луганщину, де літом-осінню вигоріло половина всіх лісових масивів.

Адміністративний центр Луганщини  – місто Сєвєродонецьк,  навколо якого в липні і вересні минулого року якраз лютували лісові пожежі.
Наперекір ворогу, що підпалює наші ліси треба демонструвати, що його зусилля марні, що Сєвєродонецьк – місто в зелених лісах! Тому логічно, що “зелена влада” саме тут найперше почала ліквідовувати згарища і висаджувати нові  дерева, реалізовувати амбітні плани Зеленського. Але ніякої роботи з ліквідації згарищ немає. Червневий зелений  Сєвєродонецьк лежить в кільці випалених почорнілих соснових лісів.

Це насправді дивна ситуація, відсутність  початку  якихось робіт  з  ліквідацій  згарищ  та озеленення. При чому мова йде про повну відсутність робіт, як  на рівні місцевої влади,  так і з боку державних програм, лише волонтерські ініціативи.

Село Воронове зовсім недалеко від Сєвєродонецька. Їхати до села потрібно зовсім мертвим  лісом. Гектари обвуглених  дерев  тягнуться і тягнуться обабіч дороги. Не спостерігається жодної роботи. Жодної санітарної вирубки мертвих дерев. Хоча деревина, хоч і обгоріла ще має цінність – лісгоспи ще можуть її продати, щоб мати кошти на закупівлю та посадку нових молодих сосен.

І справа не лише в екології та економіці, ще тут на Луганщині це  передовсім питання безпеки. Мертвий ліс – це готові дрова для нового  вогнища, яке 100% будуть підпалювати ворожі диверсійні загони з початком літньої посухи.

“Звичайно, що цей ліс може повторно загорітися, і такі випадки досить часті. Вони мають місце. Зокрема пожежа 30 липня у Луганській області відбулась  на тому згарищі, яке вже було. Тобто 500 гектарів лісу, які вже вигоріли, на тому самому згарищі знову почалася лісова пожежа”, – розповів колишній заступник Міністра надзвичайних ситуацій Василь Квашук.

Влада уникає про це говорити. Оскільки минулого року в пожежах на Луганщині загинуло 16 осіб. Висновки про бездіяльність владних  структур  кожен може прочитати на сайті парламенту. У висновках комісії  ця так звана “бездіяльність” це  сухе протокольне  визначення. А для людей з  села  Воронове це було питання життя і смерті. І це просто дикість, як для європейської країни, що людей вчасно не приїхали рятувати.

Евакуація конкретно для села Воронове забарилася більше, ніж на дві години.

Влада не організувала евакуацію не лише в цьому селі. Тимчасова слідча комісія Верховної Ради встановила, що “орган евакуації військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецька і  Сєвєродонецька міська комісія з питань евакуації фактично не працювали”.

Як наслідок 30 вересня 2020 року в населених пунктах Воронове та Сиротине загинуло 11 осіб, яких не встигли евакуювати. А потерпілі повністю  підтверджують  висновки ТСК про нескоординованість дій рятувальників, про   відсутність штабу порятунку, про відсутність сповіщення та евакуації. Тобто  мова йде про дикий непрофесіоналізм і злочинну бездіяльність влади.

Президент Володимир Зеленський особисто приїжджав на попелища Луганщини, і на власні очі бачив що сталося і саме тому дивно, що так мало зроблено для ліквідації наслідків, притягнення до відповідальності посадових осіб, які бездіяли, так мало допомоги людям, компенсації втрат майна.

Тетяна Чорновол

MIXADVERT

ютос