ВМГО «Лідерство. Молодь. Новації» провів пленер у Запоріжжі

У вересні в Запоріжжі проходив всеукраїнський  пленер   «Без меж» , який мав на меті   показати  Запоріжжя,  як рекреаційно-привабливий регіон України.

 Учасники пленерумолоді та провідні художники  з різних міст України: Києва,  Жовті Води, Чернігова, Харкова, Слов’янська, Запоріжжя.

Серед учасників були  і вихованці художніх шкіл,  і члени Національної спілки художників України, які  проводили   майстер-класи  для  запорізької творчої молоді.

Протягом пленеру   кожен художник написав майже десяток  етюдів  з чудовими ландшафтами  легендарної  Хортиці.

Василь Легкий, викладач  Національної художньої академії України, учасник пленеру( Київ): « У моїй уві   Запоріжжя завжди було сіре індустріальне русифіковане бездуховне місто. Але коли ми працювали біля музею «Козацька січ» я побачив, що  запоріжці  цікавляться мистецтвом, з повагою відносяться  до роботи художників. Приємно було працювати з місцевими  дітьми – вони мають потенціал, який треба постійно розвивати».

Ярослав Милосердний, член Спілки художників України, учасник пленеру (м. Жовті Води): « Я вражений красою Хортиці: ці глибокі байраки,  суворі скелі,   могутній Дніпро. Не дарма тут зупинились  запорожці.  Добре, що відродилась історія козацтва на Хортиці –  саме тут його  вільне   серце!   На острів хочеться повернутися  і  знову його писати, писати і писати».

Анастасія  Костенко, учасниця  пленеру  ( Слов’янськ , Донецька обл.): « Я ще тільки навчаюсь у художній школі,  приїхати сюди  запропонував мій вчитель Олександр Чорний.  Для мене це перший пленер, де я можу працювати кілька днів поруч з професіоналами  і вдячна, що вони допомагають мені писати етюди, показують нову техніку, підказують і розказують свої таємниці.  За тиждень я пройшла більшу школу, ніж на звичайному навчанні. Пленер залишив для мене  яскраві враження».

Як повідомили організатори, після проведення заходу  картини будуть  передані  Національному заповіднику «Хортиця»  (на базі якого проводився  захід) та   Донецькому обласному художньому музею (м. Дружківка) для поповнені фондової колекції  музею- переселенцю.

Організатори заходу:  Міністерство молоді і спорту України та ВМГО «Лідерство. Молодь. Новації».

MIXADVERT

ютос