Пандемічний День Свободи

 

День свободи,  день початку двох революцій який щоразу припадав на  день Архистратига Михаїла. Що Вам нагадує це свято? Море радості від перемоги двох революцій та демократії, жалобу і сум по загиблим під час Революції Гідності. Є трохи  і елементів  невдоволення від неповної реалізації  того за що  згуртовано боролися .

Цього року все по-іншому. Україну і увесь світ спіткала пандемія. Лихо одне не ходить, і до нього приєдналися економічні негаразди. З березня Україна в стані карантину, обмежень та низки запобіжних заходів. Але хвороба не дає можливості до послаблень.

Але свято в таких умовах варто відзначати, мабуть не натовпами на площах навіть в масках. Небезпека чатує на кожному кроці. Не від хорошого життя введено карантин вихідного дня. Заклики вийти на вулиці нагадують інше свято – першотравневу демонстрацію на Хрещатику в1996 році. Тоді комуністична влада працювала по своєму, і про людей не думали. Головним  тоді були ідеологічний ритуал та показуха, і на меті приховати від світу факт глобальної трагедії. Нині навпаки, і владі, як би хто її не хаїв переймається здоров’ям громадян країни. Цей факт важко заперечувати. Але новітні попи  Гапони без хреста і кадила ведуть натовп за собою на зустріч до невидимої небезпеки. Куди і для чого?  Як же з турботою про «здоров’я нації»?

Організатор акцій з святкування 7-ї і 16-ї річниць двох революцій  Рух опору капітуляції, скорочена абревіатура – РОК. Та той хто не знає розшифровки РОК, вже починає думати, що це Рух опору карантину. Адже такі рухи вже є в Європі, куди Україна має намір остаточно долучитися. Однак чи варте таке святкування  ризику здоров’ям і навіть життям. Здається, що ризиковане мітингування на терезах тверезого мислення переважить здоровий глузд. Пандемія не жартома вже забрала і без мітингів тисячі життів, і в сторонньої допомоги не потребує. Як це нагадує заклик московських попів перед Великоднем не звертати увагу на карантин, лише про Бога РОК не згадує…

Пандемічний День Свободи варто провести по-іншому, можливо в режимі онлайн, як це пропонують робити наші співвітчизники за кордоном з  вшануванням жертв Голодомору.

MIXADVERT