День тиші: кому і що він дає?

 

В законодавстві про вибори багато норм, які мало на що впливають,  але за їх порушення карають. День тиші… А якщо його хтось порушить – невже це дуже на щось вплине? Ви в це вірите? Знаходяться особи, які вважають що той день  треба мовчати навіть в соцмережах. А де це в законі прописано? Немає такого!!! Про інтернет давно і можливо навмисно забули,  і на інтернет  ніхто роками не звертає уваги.

На вулицях всього розклеєного стільки, що , здається просто не встигають прибрати, але прицидент причепитися за те, як порушення є. А у когось дома лежать агітаційні газети і він їх читає в «суботу тиші»… Невже це не порушення? І скільки таких умовностей, включно з розмовами на кухні. Невже приватні кухні поза політикою? Здається там все і вирішується…

Є і інші умовності, шукаючі які люди на зарплаті піднімають ґвалт, пишуть заяви в поліцію та до суду.  Суспільство видумало умовності, і з того певні його прошарки живуть певний час. А чи є з того надуманого реальний вплив на події вихідного дня? Невже побачивши якусь листівку в суботу хтось передумає кому віддати голос? Ви в це вірите? Здається, твердження дуже умовне і досить наївне. Отак ми і живемо в світі надуманих умовностей.

А чи думав про те хтось, що підкуп виборців у наших умовах зовсім не підкуп, а подовження  жебрацького голодного існування деяких виборців? Все умовно – і назви явищ і юридичні формування.  Поїсти зайвого разу гречневої каші – кримінальний вчинок… Для Америки це ніщо, як чорний гумор. В якомусь з штатів  США могли б за її вживання під час виборчої кампанії можливо встановили б і покарання, прочитавши наші ЗМІ та виборче законодавство.

Світ умовностей дуже цікавий, і десь і колись це навіть ціна життя. Хтось замислювався над подібним безглуздям? В Україні ще ні…

Василь Чорний

MIXADVERT

цікаве