Битву за президентський мандат Лукашенко виграв, але програв…

Битву за президентський мандат Олександр Лукашенко однозначно виграв, але схоже на те, що може програти війну за владу в країні.
Білорусь зараз в дуже важкому становищі.
З одного боку Росія, з її імперськими амбіціями ,має велике бажання поглинути Білорусію, а з іншого західні «ліберали», які також хочуть бачити цю країну у сфері свого впливу.

Оскільки Олександр Лукашенко побудував в країні жорстку управлінську вертикаль і нікого не пускає на свою територію,то очевидно , що це не влаштовує ні Захід, ні Росію.
Тому в нинішній ситуації інтереси цих двох глобальних міжнародних гравців збігаються і видно , що вони об’єднали зусилля для відсторонення Олександра Лукашенка від влади.
І тут в хід пішли усі давно випробувані прийоми.
Спочатку невелика група професійних провокаторів проникла в середовище мирних протестувальників і спровокувала силове протистояння з міліцією.
В результаті цих зіткнень постраждало багато мирних громадян, що викликало незадоволення у суспільстві і протестні акції почали набувати масового характеру.
На їх фоні «ліберали» ввели в гру «банкіра», не зареєстрованого опозиційного кандидата Віктора Бабарико, який зараз знаходиться під вартою, оскільки звинувачується білоруською владою у вчиненні ряду кримінальних злочинів.
«Оживили» і Тихановську, яка практично відразу після виборів покинула країну, чим фактично визнала свою поразку.
Тепер «опозиція» вимагає проведення повторних виборів, але без участі Лукашенка.
Очевидно, що якщо такі вибори відбудуться, то уже не буде мати значення хто їх виграє.

На сьогоднішній день в білорусів немає альтернативного Лукашенку сильного загальнонаціонального лідера і Росія неодмінно цим скористається , для того щоб анексувати Білорусь.
У цій ситуації таке слабке політичне утворення як ЄС нічого не зможе протиставити авторитарній Путінській Росії.
У випадку такого розвитку подій Україна найближчим часом буде мати чергову і дуже серйозну проблему, у зв’язку з розширенням наших кордонів з Росією.
Олег Березюк, директор Інституту глобальної політики і права

MIXADVERT