Броварський краєзнавчий музей

Броварський краєзнавчий музей належить до комунальної власності Броварської міської ради і є структурним підрозділом  культури Броварської міської ради Київської області.

Директор музею ‒ Корявий Віктор Михайлович.

Музей розташований на першому поверсі 9-поверхового житлового будинку за адресою: вулиця Гагаріна, 6, тел. /04594/5-03-32, email:brov-muzeum@ukr.net.

Загальна площа становить 432,6 кв. м, експозиційна ‒ 288,4 кв. м. У музеї функціонує 6 виставкових залів. Музейний фонд налічує понад 2,5 тисячі експонатів, із них основний ‒ близько 1000, допоміжний ‒ 1635 експонатів.

Середньомісячна відвідуваність музею складає від 10 до 20 тисяч осіб, щороку проводиться  понад 200 екскурсій. Музейні працівники проводять також екскурсії по містах Бровари та Київ, зокрема для зарубіжних гостей.

Музей працює над реалізацією державної політики в галузі культури шляхом надання відвідувачам краєзнавчих знань про м. Бровари та Броварський район, а також здійснює виховну роботу, спрямовану на пізнання й вивчення рідного краю, на збереження його екології, історичних, культурних та духовних цінностей.

Колектив музею обслуговує відвідувачів від дошкільного до глибоко пенсійного віку.

У виставковій залі музею постійно проводяться заходи,   найяскравішими з яких є художні виставки робіт академіка Миколи Волги, заслуженого художника України Леоніда Гопанчука, художників Сергія Кривенка, Олега Запорожця та інших; виставки творів декоративно-ужиткового мистецтва: роботи Тетяни Бердник (картини з квітів та листя), Надії Татаринової, Лесі Гронської (ляльки-мотанки) та багатьох інших.

У стінах музею проводиться лекторій для громадян міста з питань мистецтва, української літератури та української мови, діють клуб колекціонерів, Броварське літературно-мистецьке об’єднання «Криниця», інші громадські організації.

Наукові працівники музею здійснюють наукову роботу та публікації матеріалів у періодиці, на спеціалізованих сайтах. Зокрема, вийшли друком дві книжки автора-упорядника, старшого наукового працівника Марії Овдієнко «Фрески голоду» про голодомор 1932 ‒ 1933 рр. у Броварах, та «Григорій Квятковський ‒ лікар, колекціонер, громадянин».

Структурним підрозділом музею є «Кобзарева світлиця» ‒ кімната площею 24 кв. м, розташована в приміщенні Броварського РАГСу, функція якої – культурно-просвітницька діяльність та екскурсійне обслуговування громадськості та гостей міста.

Загалом діяльність Броварського краєзнавчого музею спрямована на виховання національної свідомості громадян регіону, на засвоєння і розвиток місцевих і загальнонаціональних культурних традицій.

MIXADVERT