«ГОЛОВОКРУЖЕНІЄ ОТ УСПЄХОВ» МИНАЄ?

ВЕРХОВНА РАДА: «ГОЛОВОКРУЖЕНІЄ ОТ УСПЄХОВ» МИНАЄ?
Прийшла інформація, що в четвер, 12 вересня, питання про «розгін ЦВК» на голосування ставитись не буде. Про це заявив Давид Арахамія, голова фракції «Слуга народу» у Верховній Раді. На запитання – «чи буде постанова про розпуск ЦВК голосуватися в п’ятницю?» і «Чи є у ініціаторів 300 голосів «за» – Арахамія фактично не відповів. Невідомо тепер, навіщо було з тим розгоном так поспішати – і в парламенті, і в інформаційному полі – може, хотіли прозондувати ґрунт? Але то другорядне, а є основне: це може свідчити лише про дві речі.
1. 300 голосів таки нема, опозиційні і нейтральні, навіть, фракції не нагинаються. Відтак, «Слуги» не хочуть документально підтверджувати «незручний» факт, коли вперше у своїй поки що недовгій історії Рада 9-го скликання не піддається брутальному Зе-штурму.
2. У самій монобільшості немає єдності з цього питання. Адже крім усього іншого, попри дрібні в цьому випадку бонуси у вигляді формування нової ЦВК «під себе», такий от розгін ЦВК після двох тріумфально виграних виборчих компаній року ставить під сумнів легітимність нової – абсолютної, як ви явилося, влади. Саме така на 100% правильна реакція було висловлена головою ЦВК, Тетяною Сліпачук, у експрес-коментарі журналістам і всією ЦВК – в офіційній заяві.
І перше, і друге – це добрі звістки для українського парламентаризму, який деякі швидкі «на клаву» песимісти уже встигли поховати. «Головокруженіє от успєхов» закінчується? Це було би дуже корисно – і для Ради, і для влади, і для України.

Sergij Tikhy

MIXADVERT