“Ковчег” із зони АТО

Деякі ідеї зони АТО слід масово поширювати – адже вони можуть врятувати життя…

Отож, про простий і ефективний спосіб бронювання автомобілей, придуманий мобілізованими інженерами 92 бригади ЗСУ.

Наша армія змушена воювати на радянській техніці 25-35 річного віку. Ці музейні експонати постійно ламаються, не мають ніякого захисту. Але, їздити треба – йде війна і нічого іншого нема!

У той же час, автоматна черга чи недалекий вибух снаряду біля автівки з солдатами, можуть стати фатальними для пасажирів і водія.

Найдешевший спосіб “бронювання” радянських вантажівок в АТО придумали в Харкові. Транспортерна гума!

Тримає кулі 7,62 і дрібні осколки чудово! Перевірено боєм.

Ми побачили це диво технічної творчості на блок-посту під Артемівськом. Передавали хлопцям гуманітарку. Загружали в кузов старезного ГАЗ-66, про вік якого було якось незручно і питати… Його і назвали Ковчегом…

Я звернув увагу на кабіну, обшиту товстою транспортерною гумою. Почав розпитувати. Офіцер і водій із задоволенням все показали. Гуму треба закріплювати лише вгорі. Кілька міліметрів повітряної подушки гасять швидкість кулі чи осколка і змінюють їх траекторію. Те саме роблять з кузовом.

Якщо куля залетить, врятує бронежилет…

Зрозуміло, в умовах бою, де гармати і міномети гатять прямою наводкою, це мало що дасть. Але, вантажівками у бій і не ходять!

Бійці стверджують, що їх аматорські випробування і кілька попадань в машини куль і осколків, підтвердили ефективність гумового щита. Дехто навіть наклеїв гуму на пластини броніків…

Колись конструктори і спеціалісти з озброєння, вивчать питання і оприлюднять висновки. Невідомо коли і хто… А гумові броне-ковчеги вже зараз оберігають наших воїнів!

Отже, наше завдання – максимально поширити цю інформацію у військах, отримати відгуки і нові пропозиції. Щось удосконалити… І зробити це варто максимально швидко! Захищаємося!

Україна переможе!

Віктор Тригуб, редактор журналу “Музеї України”, із зони АТО

MIXADVERT

Be the first to comment

Leave a Reply