Прорив Саакашвілі і битва юристів

Дії М.Саакашвілі і Ю.Тимошенко, реакція влади, розділили суспільство. Журналістам залишається транслювати різні думки, експертні оцінки, коментарі. Особливі баталії – юридичні…

Через незаконне переправлення осіб через державний кордон України немало українців понесли цілком реальні покарання за ст.332 Кримінального кодексу.

У випадку з Саакашвілі маємо ще й такі дії, вчинені організованою групою, що передбачає відповідальність: позбавлення волі на строк від семи до дев’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Тепер Порошенко або позбудеться своїх основних політичних опонентів, забезпечивши їм хоча б мінімальні навіть умовні строки, або ж підтвердить, що він вже не Президент.

Чекаємо.

Буде цікаво.

Іван Макар

На сторінці І.Макара опубліковано і іншу думку, яку подаємо:

Всі посадові особи, представники органів державної влади та місцевого самврядування зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, які передбачені Конституцією та законами України (ст.19 Конституції).
Вимагати додержання вимог і приписів Законів та підзаконних актів від громадян у той час, коли посадові особи органів державної влади своїми діями порушують закони й Конституцію – незаконно й антиконституційно. Для захисту прав громадян у таких випадках передбачений інститут крайньої необхідності.
Посадові особи поїзду “Перемишль-Київ” діяли незаконно – немає жодних правових підстав для них: а) визначати, хто має право прибувати в Україну, а хто – ні, це не їх компетенція б)займатись колективним покаранням і безпідставно затримувати цілий поїзд посажирів та не відправляти його, виключаючи кондиціонери, електрику, закриваючи туалети. Ці дії можуть розцінюватись як катування або такі, що принижують людську гідність, завдають страждання. А це – не просто компенсація за несвоєчасне відправлення поїзду, а порушення ст.3 Європейської Конвенції з прав людини і основних свобод. Крім того Конвенція проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання зобов’язує державу проводити розслідування таких випадків. Сподіваюсь – пасажири цього поїзда подадуть відповідні заяви.
Посадові особи пунктів пропуску також діяли незаконно – вони не мали права блокувати переходи – технікою та особовим складом. Прикривати свої незаконні дії повідомленням про мінування не вийде – дураків немає! Все це легко і просто “розбивається” в ході слідства та можна довести, що заходи по укріпленню кордону та дії, спрямовані на недопущення його переходу були зроблені заздалегідь і жодним чином не пов’язані із “мінуванням”.
І, наостанок – ці дії української влади, яка не має законних підстав для заборони в’їзду в Україну Саакашвілі, протирічать всім європейським стандартам, які взялась дотримувати Україна відповідно до Угоди про Асоціацію з Європейським союзом.
Так і асоційоване членство можуть призупинити

Oleh Leontiev

MIXADVERT

Be the first to comment

Leave a Reply