11.09.11 – згадати трагедію…

Газета The Daily Telegraph зібрала факти, які дозволяють краще зрозуміти і гостріше відчути жах трагедії, символом якої стали дві цифри 9/11.

 

1. 3051 дітей втратили батьків внаслідок трагічних подій 11 вересня.

2. Протягом кількох тижнів після теракту вживання алкоголю в Нью-Йорку зросло на 25%, тютюну – на 10 %, марихуани – на 3,2 %, а відвідуваність церков і синагог – на 20 %.

3. Загальна вартість творів мистецтва, втрачених в результаті теракту, перевищує 100 млн. доларів.

4. Одним з невідомих героїв цього дня стала собака-поводир, лабрадор Roselle, яка вивела свого сліпого господаря Майкла Хінгсона з 78 поверху Північної вежі.

5. Пожежникам знадобилося 100 днів, щоб погасити всі осередки пожеж, викликані атакою на Всесвітній торговий центр.

4571294

6. Лише 291 тіло було знайдено не розділеним на фрагменти.

7. Всього робочим довелося просіяти понад 1 млн тонн уламків конструкцій і сміття у пошуках останків і предметів, що належали жертвам теракту. Таким чином було знайдено 437 годинника і 144 обручки.

8. За три години до атаки на ВТЦ, в Прінстонському університеті система, названа Генератором випадкових подій, видала повідомлення про можливість масштабної катастрофи.

9. Секція будівлі Пентагону, в яку влучив викрадений терористами літак, незадовго до атаки була реконструйована. Тоді були укріплені стіни і вікна будівлі. Деякі вікна недалеко від зони удару залишилися неушкодженими.

10. Чотири найпопулярніші запити в пошуковій системі Google в тиждень, коли стався теракт, виглядали таким чином (у порядку спадання): Nostradamus, CNN, The World Trade Center, Osama bin Laden.

terakt-11-sentiabria-9-1-990x660

11. У 2001 році бестселером в Америці був роман під назвою “Осквернення: Антихрист сходить на Трон” написаний Тімом ЛаХейем і Джеррі Дженкінсом.

12. Коли лідер групи терористів Мухамед Атта проходив уранці 11 вересня контроль в аеропорту Бостона, на його ім’я зреагувала інформаційна система безпеки і багаж терориста в літак не потрапив.

13. Сотні пам’яток, флагштоків і розп’ять по всьому світу зроблено з металу взятого на місці теракту. Зокрема, з металу Північної вежі зроблено монумент в місті Падуя, в Італії.

14. За тиждень до теракту особовий склад службовців системи оборони повітряного простору США проводив навчання, в яких офіцери відпрацьовували ситуацію захоплення терористами чотирьох літаків. Ще один раунд тренувань був запланований на ранок 11 вересня.

15. За півроку до теракту орендний договір строком на 99 років на будівлі ВТЦ був викуплений за 3,2 млрд доларів девелоперською фірмою Ларрі Сільверстайн. Він зараз відновлює офісний і торговий центр поруч з меморіальним комплексом і музеєм.

IbuFnVc1AR

16. На початку поточного року кількість жертв терористичної атаки 11 вересня збільшилася на одиницю і досягла 2753 людини. У медичному центрі в Нью-Йорку дійшли висновку, що Джеррі Борг, бухгалтер і, за сумісництвом, актор, помер в 2010 році від захворювання легенів, причиною якого став пил від руїн ВТЦ.

17. П’ятеро терористів жили і готувалися до угону літаків, безпосередньо напередодні теракту, в мотелі, розташованому поблизу від Національного Агентства з безпеки.

18. «Чорні ящики» літака, що врізався в будівлю Пентагону, було знайдено 12 вересня 2001 року. Як повідомив пізніше Державний секретар США Дональд Рамсфельд, дані голосового запису з одного «чорного ящика» розшифрувати не вдалося. Вважається, що це єдиний випадок за 40 років, коли із записуючого пристрою з носового відсіку літака не вдалося вилучити інформацію.

19. Під час обвалення веж ВТЦ було знищено магазин, де продавали Коран і була молитовна кімната для мусульман.

20. Джон Патрік О’Ніл, спеціальний агент ФБР, який розслідував першу терористичну атаку на ВТЦ у 1993 році і діяльність Аль-Каїди, покинув службу через розбіжності з керівництвом. Пізніше він зайняв посаду начальника служби безпеки ВТЦ, де загинув 11 вересня 2001 року.

memony1

MIXADVERT

Be the first to comment

Leave a Reply