Костянтин Бриль: Підтримати територіальні громади!

Підготовку до другого міжнародного інвестиційного форуму «InCo Forum-2017», а також розробку перспективних планів та порядок використання субвенцій з державного бюджету на розвиток інфраструктури ОТГ було розглянуто під час наради з актуальних питань розвитку об’єднаних територіальних громад.
Минулорічний форум вже показав свою дієвість та важливість. Адже під час «InCo Forum» об’єднані територіальні громади мають можливість особисто поспілкуватись з майбутніми інвесторами. Хочу навести приклади вдалої співпраці з інвесторами у Біленьківській та Ботіївській громадах. В обох випадках йдеться про активну підтримку території інвесторами. Так, відкривши перевантажувальний термінал у Біленькому, «Нібулон» приділив чимало уваги розвитку інфраструктури громади. Подібна ситуація відбувається і з альтернативною енергетикою у Ботієво. Залучення інвесторів на територію – це величезний позитив. Який включає розвиток соціально важливих напрямків, а також створення нових робочих місць та надходження коштів у бюджет громади у вигляді податків.

Наразі дев’ять об’єднаних територіальних громад надали заявки щодо участі у форумі. Інші пояснили свої побоювання показати не готовністю громади до презентації перед інвесторами. Зокрема – це стосувалось питань розробки генпланів, а також створення та розробки інвестиційних паспортів.
Хочу наголосити, що активну допомогу запорізьким громадам надають облдержадміністрація, Агенція регіонального розвитку та торгово-промислова палата регіону. Всі ми зацікавлені у презентації громад якнайкраще. Адже від цього залежить і загальний розвиток області.

Власне участь у форумі надасть громадам реальну можливість виходити на зовнішню арену ринків та самостійно просувати власні проекти, знаходити міжнародних партнерів та залучати інвестиції. Причому для цього не потрібен 100% готовий генплан.

Адже для інвестора набагато важливіше побачити готовність громади розвиватись та співпрацювати.

Голова Запорізької ОДА

Костянтин Бриль

MIXADVERT

Be the first to comment

Leave a Reply