Зеленський може розпустити цю Раду з “Слуг народу”, зробити з неї “козла відпущення”

Зеленський може розпустити цю Раду з монобольшінсвом "Слуг народу" з метою зробити з неї "козла відпущення"

Наш недосвідчений президент не хоче зрозуміти головного: змусити депутатів голосувати за командою можуть лише ідея, страх або жадібність. Але задовольнити це ЗЕ просто не здатний, хоч щороку всіх переобирати

В черговий раз заговорили про те, що ВАЗ може перезавантажити Раду восени. Резон в тому, що повинен же бути хтось винен в тій фінансово-економічної біді, яка вже визріває на наших очах. Ну не президент же сам себе призначить винним. Або своє оточення. А ось Рада разом з Кабміном – саме те для випуску електорального пара.

Таку думку  висловив  сьогодні в Фейсбуці політичний аналітик Олександр Кочетков.

Знову ж чисто по-людськи Зеленському хочеться на когось відірватися, показати, так би мовити, крутизну і характер.

Скептики заперечують, що в разі дострокових парламентських виборів президент втратить своє унікальне монобольшінство. Так він і так його вже втратив!

Формально в президентській фракції 248 депутатів. Але залізно голосують за його пропозиції приблизно 175 багнетів (та й ця цифра не постійна!). Тому що у фракції утворилося кілька неформальних депутатських груп: є ті, хто орієнтуються президента Зеленського, є ті, хто на Ігоря Коломойського, є на Андрія Богдана, є так звані «контрабандисти», і є ті, хто ганьблять ім’я неординарного фінансиста Джорджа Сороса.

І все, крім тих, хто за олігарха і контрабандистів, хочуть грошей. Хоча голосують так, як вказують їм їх реальні господарі.

Мова про гроші в конвертах. Тобто, навіть Зеленський розуміє, що це проблема, так як гроші для виплат депутатам можна взяти тільки з якихось сірих схем. А це називається корупцією – хоч собі на кишеню береш, хоч на кишеню депутатів.

Ось у Зеленського і виникають думки, а не послати всю цю фракційну шантрапу подалі, таки зібрати реальних кандидатів в депутати, яких не треба підгодовувати і які не будуть поглядати на сторону, та й зробити з ними другу парламентську спробу.

Так, монобольшінства у нього не складеться, доведеться входити в коаліцію. Але в коаліції можна розділити відповідальність, та й зміст фракції при меншій кількості депутатів обійдеться явно дешевше.

Елементи здорового глузду в цьому присутні. Однак наш недосвідчений президент не хоче зрозуміти головного: змусити депутатів голосувати за командою можуть лише ідея, страх або жадібність. Але задовольнити ні перше, ні друге, ні третє Зеленський просто не здатний, хоч щороку всіх переобирати.

MIXADVERT

ютос