Це не громадянська війна, а окуповані території

Коментарі під вчорашнім дописом про безлімітні пільги для абітурієнтів з окупованих територій виявили одну цікаву деталь.

Ще доволі багато притомних людей вважають, що Україна та українці мають зі шкіри лізти, але переконувати мешкаців окупованих територій, що з Україною їм буде значно краще, аніж з Росією. У цьому нібито криється ключ до звільнення нашої землі. Коли, мовляв, мешканці окупованих територій зрозуміють, що у нас добре, то самі захочуть повернутися до України. Десь так виглядає загальна концепція цього підходу.

Мені дуже жаль, що на сьомому році війни дехто так і не збагнув очевидних речей. Це не громадянська війна, а окуповані території перебувають під тотальним контролем ворога, який має все ще значно більші можливості та ресурси, аніж Україна. В тому числі, і для пропаганди.

Невже досі не ясно, що окуповані території не повернуться до України через повстання місцевого населення, а тільки у двох випадках:
1. Росія припинить своє існування або буде істотно ослаблена санкціями чи проблемами всередині Росії.
2. Україна зможе у силовий спосіб відновити конституційний лад на окупованих територіях.

«Реінтеграція» до України цих територій разом з тамтешнім населенням без звільнення від окупантів – це якраз те, чого від нас вимагає Кремль. В цьому, власне кажучи, і полягає ворожа стратегія з примусу України до капітуляції.

Михайло Басараб

MIXADVERT